Drogowe zmagania młodzieży w piotrkowskim Wordzie

ePiotrkow Piątek, 13 kwietnia 20180 3626
Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Piotrkowie Trybunalskim zorganizował 13 kwietnia 22. eliminacje do Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Zmagania cieszyły się dużym zainteresowaniem. Na udział zdecydowało się 16 drużyn z pięciu powiatów województwa łódzkiego.

Ładuję galerię...

- Młodzież sprawdza swoje umiejętności. To już kolejna edycja turnieju kierowanego do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Co najważniejsze, współzawodnictwo jest zdrowe. Ci młodzi ludzie tak naprawdę przygotowują się do tego by prawidłowo funkcjonować w dalszym życiu jako uczestnicy ruchu - powiedział Tomasz Sokalski, zastępca dyrektora piotrkowskiego WORD-u.

 

Na miejscu byli również policjanci, którzy pomogli w organizacji wydarzenia oraz oceniali wykonywane zadania. O szczegółach powiedział nam podinsp. Krzysztof Skrobek, zastępca naczelnika wydziału ruchu drogowego KMP w Piotrkowie - Młodzież rozpoczęła zmagania od testu, który miał sprawdzić ich wiedzę o przepisach ruchu drogowego. Poza tym były również konkurencje praktyczne. Uczestnicy mieli za zadanie na motorowerze pokonać specjalnie przygotowany tor sprawnościowy. Każda drużyna musiała też wystawić po jednym zawodniku, który miał za zadanie przejechać określony odcinek samochodem z przymocowanym do maski talerzem Stewarta. Na koniec sprawdziliśmy wiedzę uczestników na temat udzielania pierwszej pomocy.

 

Zadania w tej ostatniej konkurencji opisał nam Piotr Patała, ratownik medyczny z Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie - Uczestnicy powinni prawidłowo wykonać podstawowe zabiegi resuscytacyjne na osobie dorosłej. Chodzi o jeden cykl resuscytacyjny. Do tego celu przygotowaliśmy dla nich fantom szkoleniowy. Następnie po zaliczeniu zadania prosiliśmy ich o ułożenie poszkodowanego w pozycji bezpiecznej - bocznej ustalonej.

Jak podkreślili organizatorzy, uczestnicy do zadań podeszli z pełnym zaangażowaniem, toteż poziom rywalizacji stał na wysokim poziomie. Zwycięzcami rywalizacji zostali uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Kleszczowie. Finał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego ma się odbyć 15 czerwca.


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat