Drogowe problemy mieszkańców gminy Rozprza

Tydzień TrybunalskiRegion Poniedziałek, 16 kwietnia 201813 10550
Czy ze stacji benzynowej w Rozprzy będziemy mogli pojechać w lewo? Czy na DK91 będzie odcinkowy pomiar prędkości? Na te i parę innych problemów zwracają uwagę samorządowi i policji mieszkańcy gminy.
fot. archiwum ePiotrkow.pl

Wraca temat organizacji ruchu na stacji benzynowej w Rozprzy. Teraz wyjeżdżając ze stacji, można skręcić wyłącznie w prawo w kierunku Piotrkowa. Aby wrócić w stronę centrum Rozprzy, kierowcy muszą wykonywać niebezpieczny manewr na DK 91 lub wykorzystują do tego znajdującą się tuż obok myjnię samochodową. Zdarza się, że kierowcy decydują się na manewr niezgodny z przepisami i lekceważą znak nakazu skrętu w lewo. Może stwarzać to wiele niebezpiecznych sytuacji. Mieszkańcy już od dłuższego czasu zwracają uwagę na wynikające z tego utrudnienia. - W styczniu lub lutym, na spotkaniu z wójtem omawialiśmy ten problem. Spotkaliśmy się osobiście na miejscu, by zobaczyć, jak to rzeczywiście wygląda. Mieszkańcy zgłaszali nam ten fakt jako utrudnienie. Faktycznie, jest to spory problem, gdyż wyjazd ze stacji jest tylko w prawo, w stronę Piotrkowa. Aby wrócić do centrum Rozprzy kierowcy wykonują niebezpieczny manewr zawracania na DK 91 na różnych mostkach czy wjazdach – tłumaczył podczas spotkania z mieszkańcami podinsp. Krzysztof Mikułowski, pełniący obowiązki komendanta miejskiego policji w Piotrkowie.


Aby rozwiązać patową sytuację, trzeba skierować odpowiednie wnioski do zarządcy dróg. Jeśli zostaną poparte opinią policji, wtedy będzie można wprowadzić możliwość skrętu w lewo. - Trzeba także poszerzyć pas drogowy, aby wyodrębnić pas wjazdowy i zjazdowy ze stacji - dodaje Mikułowski.


Z Rozprzy do Piotrkowa wiedzie droga krajowa nr 91, która jest alternatywą dla autostrady A1. Mieszkańcy boją się, że w momencie rozpoczęcia budowy brakującego odcinka A1, czyli Piotrków-Częstochowa, natężenie ruchu znacznie wzrośnie. Poza tym wszyscy doskonale pamiętamy, ile zdarzeń drogowych odnotowała piotrkowska policja zwłaszcza na skrzyżowaniu z ul. Moryca. Jeden z mieszkańców zaproponował, by na fragmencie tej drogi wprowadzić odcinkowy pomiar prędkości. Spotkało się to także z aprobatą policji. - Znaki drogowe, zwłaszcza jeśli chodzi o ograniczenie prędkości, nie zawsze są respektowane. Nie ma możliwości ustawienia policjantów z miernikami prędkości na każdej trasie, więc wprowadzenie odcinkowego pomiaru na stałe, na pewno poprawiłoby sytuację na tej drodze - mówi komendant.


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (13)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

tak, tak albo nie, nie ~tak, tak albo nie, nie (Gość)18.04.2018 21:35

Zmienić wójta to się problemy skończą.

15


gość ~gość (Gość)18.04.2018 09:32

Niech pleban wybusuje kaplice na cmentarzu to sie pielgrzymki skończą.Parafia duża i bogata to fundusze sie znajdą.Babki zamiast na Rydzyka niech dadzą na kaplice

41


gabi ~gabi (Gość)17.04.2018 11:40

A co będzie się działo jak z kościoła w Rozprzy na miejscowy cmentarz będzie szedł pogrzeb ??. Już teraz jest to ogromny problem a co będzie później.!!!!! MASAKRA---- kiedyś do tego dojdzie!!

61


. ~. (Gość)16.04.2018 14:55

Zobaczycie jakie będą problemy, aby wyjechać z drogi podporządkowanej czy z posesji na DK91 jak będą remontować jedynkę...Trzeba było wcześniej wybudować obwodnice...

130


gość ~gość (Gość)16.04.2018 21:43

O Bosz... Tylko nie to.... Jak tu zrobią odcinkowy pomiar prędkości to będziemy się wlekli 60km/h. Już teraz jak policja stoi w Ignacowie albo koło MZK to niektórzy jadą 30km/h bo się policji boją.

32


szlachta z EPI ~szlachta z EPI (Gość)16.04.2018 17:43

Powiatowe wiecznie mają jakis problem!!!

58


gość ~gość (Gość)16.04.2018 18:55

Nikt wam nie każe tam mieszkać.

414


ds ~ds (Gość)16.04.2018 15:43

cywilizacja XXI wieku zapiszę się jako era w której czlowiek w imie technologii oddał swoją wolność.

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat