Drogowcy udostępniają kolejny odcinek nowej A1

GDDKiARadomsko Niedziela, 13 września 20204 24888
Dzisiejszej nocy pojedziemy nowym odcinkiem betonowej jezdni na autostradzie A1. W nocy z niedzieli na poniedziałek na odcinku Kamieńsk - Radomsko wykonawca przekaże do użytkowania blisko trzykilometrowy fragment nowej wschodniej jezdni od skrzyżowania z drogą krajową nr 42 do Stobiecka Szlacheckiego.

Ładuję galerię...

Jak informuje Maciej Zalewski, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, organizacja ruchu nie ulegnie zmianie. - W dalszym ciągu będzie obowiązywał układ 2+1 (dwa pasy będą prowadziły ruch w kierunku Katowic, jeden w stronę Łodzi). Kolejne odcinki nowej jezdni A1 między Kamieńskiem i Radomskiem będą oddawane wkrótce. Zgodnie z deklaracjami wykonawcy, kolejny fragment nowej jezdni, tym razem o długości blisko 5 kilometrów zostanie przekazany w ciągu najbliższego miesiąca. Pozostała część, czyli blisko 11 kilometrów, w listopadzie. Będzie to oznaczało, że całym odcinkiem „C” Kamieńsk – Radomsko o długości 16,7 km pojedziemy po nowej jezdni jeszcze tej jesieni - wyjaśnia Maciej Zalewski, rzecznik łódzkiej GDDKiA.

 

Obecnie wykonawca skupia się na wykonaniu specjalnej konstrukcji pod drogą, w miejscu, gdzie są nienośne grunty.
 


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)13.09.2020 14:23

A nie można tego na zawsze zamknąć i jeździć wioskami? Trochę natury.

19


gość ~gość (Gość)13.09.2020 14:06

I brawo, Kamieńsk potrafi, a Piotrków nie.

66


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat