Drogi, chodniki i parkingi wołają o pomstę do nieba

ePiotrkow Poniedziałek, 03 czerwca 201327 4746
Drogi, chodniki i parkingi w Piotrkowie, choć nie wszystkie, nie są w najlepszym stanie. Radny Jan Dziemdziora nadal interpeluje w tej sprawie.

„Uzyskanie przeze mnie tytułu „Samorządowiec Roku 2013” powoduje, że w ostatnich dniach odbieram od mieszkańców coraz większą ilość wniosków i zapytań. Zgłaszane sprawy staram się po wstępnej analizie przekazywać zgodnie z art. 23 ustawy o samorządzie gminnym do Prezydenta Miasta za pośrednictwem Przewodniczącego Rady Miasta” – pisze radny.

Pomimo deklaracji jakie były składane na posiedzeniach komisji Rady Miasta i na ostatniej sesji Rady Miasta w zakresie likwidacji zagrożeń wynikających ze stanu dróg, chodników i innych nie można zaobserwować dynamicznych działań w szczególności w tych miejscach, gdzie naprawy cząstkowe powinny być wykonywane bez zbędnej zwłoki. Radny zatem wylicza:

1. duża wyrwa na środkowym pasie jezdni południowej Al. Sikorskiego w pobliżu marketu Real istnieje od kilkunastu dni. To co w dniu wczorajszym w porze wieczorowej zaobserwowałem w tym miejscu „wołało o pomstę do nieba”. Prawdopodobnie jadący pojazd uderzył w słupek ostrzegawczy i jego podstawę. W związku z tym o godzinie 20 minut 42 zgłosiłem tą sytuację do straży miejskiej, a jej dyżurny obiecał podjęcie stosownych działań. Podobna sytuacja ma miejsce na północnej jezdni na Al. Sikorskiego w pobliżu ul. Zawodzie i ul. Kostromskiej po południowej stronie ronda.

2. stwierdzam brak jakiegokolwiek zainteresowania stanem chodników, czego przykładem może być chodnik po południowo – wschodniej stronie DH Merkury w pobliżu placu zabaw /patrz zdjęcie/ lub chodnika na ul. Próchnika 3/5

3. podobną opinię można wyrazić na tle stanu niektórych ogólnodostępnych parkingów, jak na przykład usytuowany pomiędzy ul. Szeroką i ul. 1 Maja, a przylegający do Strawy. Wystające druty i uskoki płyt powodują zagrożenie uszkodzenia pojazdów a także ludzi /patrz zdjęcie/. Tak samo wygląda parking przy zbiegu ul. Dworskiej i Belzackiej

4. ze strony internetowej miasta dowiadujemy się o planach remontu ulic i dlatego wnoszę aby do niego wprowadzić między innymi ulicę Brzeźnicką i Przemysłową.

5. niezależnie od powyższego przypominam o sprawach jakie zawarłem w moich wnioskach z dnia 22 i 28.05.2013 r.
   
„Sytuacja jaką opisałem w punkcie 1 przy tłumaczeniu, że brak jest środków finansowych na dokonywanie napraw cząstkowych, przy 500 milionowym
budżecie miasta nie wytrzymuje krytyki.W tym stanie rzeczy wnoszę o podjęcie stosownych działań i  zgodnie z Regulaminem Rady Miasta oczekuję konstruktywnej odpowiedzi” – podsumowuje w interpelacji Jan Dziemdziora.


Zainteresował temat?

6

2


Komentarze (27)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Piotrkowianin Piotrkowianinranga07.06.2013 16:22

Tak wyglądają chodniki w al. 3 Maja:
http://img4.imageshack.us/img4/7355/al3maja1620130606.jpg
W miejscu brakujących kostek zdążyła już wyrosnąć trawa. Braki kostek są również w zatokach przystankowych przy tej ulicy, ale nikogo z ZDiUM-u to nie interesuje.

00


kali ~kali (Gość)07.06.2013 13:11

Co z tego że remontują, jak partacy nawet poziomu nie potrafią złapać. Robota robiona na odwal się - polska bylejakość. Na miejscu nadzorcy, kazałbym im to poprawić, i dopiero zapłacić. odrobinę gospodarności

00


aaa ~aaa (Gość)05.06.2013 11:01

"eryk_klaptonow" napisał(a):
Wymienili krawężniki i będą remontować Rwańską. Dla mnie jest to pomysł debila - zostawiamy "kartoflisko" na głównych arteriach i wywalamy kasę na remont małej bocznej uliczki na starówce. Ja myślę, że można jeszcze w budżecie miasta znaleźć pewne rezerwy, z które da się nieco podwyższyć murek w rynku i na Krzywdzie dostawić kolejnych kilka tablic upamiętniających dokonania obecnych władz.


Masz całkowitą rację.

00


piotrkowiak ~piotrkowiak (Gość)05.06.2013 10:54

CO za dziadowska firma naprawia al. Armii Krajowej przy ZUS ,kolejny raz po naprawach znów w tych samych miejscach są dziury, czy miasto jest tak bogate aby wyrzucać pieniądze z lipnych napraw ulic w Błoto? a przecież jak to powiedział rzecznik pana Prezydenta Chojniaka stan ulic jest dla Prezydenta priorytetem. Kto tu kłamie?

00


123= ~123= (Gość)05.06.2013 09:27

Sanacja nastąpi po: wymianie prezydenta, dyrektora zdm oraz urzędników siedzących na stołkach od 20 lat i z głową w chmurach -życie mieszkańców mają gdzieś;kierowcy powinni zablokować miasto w dzień targowy ;

00


Bleki Blekiranga04.06.2013 23:44

"Drogi, chodniki i parkingi wołają o pomstę do nieba" - a to są słowa Dziemdziory???

00


Al Bundy Al Bundyranga04.06.2013 17:28

"sklave" napisał(a):
Zobacz jest już nas dwóch....
Gdy trzeci się znajdzie to możemy to zrobić.
Wtedy nikt nas nie powstrzyma.


Hmmm... to chciałbyś we trzech napaść i obić jednego? Nie, chłopie, a gdzie zasady? Tak się nie godzi... :)

00


broda ~broda (Gość)04.06.2013 17:08

Cytuję:
duża wyrwa na środkowym pasie jezdni...


Piotrków to jedna wielka wyrwa...
PS.
To w końcu jesteśmy Trybunalski czy nie?

Komentarz był edytowany przez autora: 04.06.2013 17:09

00


martens ~martens (Gość)04.06.2013 16:13

"polak" napisał(a):
ochani piszemy pisemko jak wyglada sytuacja dołączamy foty:) kolorowe i informujemy za maja ustawowe 30 dni inaczej sprawa trafi do sad z artykułu o bezpośrednim narażaniu zdrowia i życia użytkowników drogi przez jej zarządcę polegającym na zaniecha niu czynności słuzbowych w tym wypadku naprawy nawierzchni. u mnie naprawili po dwóch dniach
cytat


o kraterach przy zusie pisałem już miesiąc temu i co? i gó...no,jak były tak są.
W d..pie mają bezpieczeństwo kierowców.

00


Redaktor Maj ~Redaktor Maj (Gość)04.06.2013 16:08

Mam wrażenie, że jest w Piotrkowie tylko jeden radny, który składa interpelacje.
Informacja Przewodniczącego Rady Miasta dotycząca interpelacji, które wpłynęły między sesjami.
http://www.bip.piotrkow.pl/upload/20130528151149nzqkireafgao.pdf strona 23
http://naszpiotrkow.blogspot.com

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat