Droga wojewódzka 716 będzie remontowana

Region Czwartek, 11 października 20182 7042
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Łodzi ogłosił właśnie przetarg na rozbudowę drogi wojewódzkiej 716 w Moszczenicy na odcinku od kościoła do ulicy Poduchownej. Zakres prac ucieszy mieszkańców. Oprócz modernizacji drogi wybudowana zostanie m.in. dodatkowa jezdnia z pasem do zawracania. To nią będą poruszały się kondukty żałobne pokonujące trasę od kościoła do cmentarza. O tę inwestycję od dwóch lat walczyły wspólnie Parafia Podwyższenia Świętego Krzyża i Urząd Gminy.

To jedna z najważniejszych inwestycji drogowych, na którą czekają mieszkańcy. - Kondukty żałobne poruszają się obecnie drogą wojewódzką 716. Stwarza to ogromne niebezpieczeństwo, zarówno dla uczestników pogrzebu, jak i dla przejeżdżających w tym czasie samochodów. O pomoc w tej sprawie zwróciła się do Urzędu Gminy Parafia Podwyższenia Świętego Krzyża. Podjęliśmy wspólne działania i do pierwszego spotkania z władzami wojewódzkimi doszło już pod koniec 2016 roku – przypomina wójt Marceli Piekarek.

 

W ramach tej inwestycji rozbudowana będzie droga wojewódzka, droga gminna – ul. Poduchowna, skrzyżowanie, wybudowana będzie dodatkowa jezdnia wraz z placem do zawracania, nowe chodniki, zjazdy i zatoki autobusowe. Projekt obejmuje również budowę kanalizacji deszczowej, rowów otwartych, oświetlenia drogowego i przebudowę sieci elektroenergetycznej, teletechnicznej i wodociągowej.

 

Otwarcie ofert nastąpi 14 listopada.  Pierwsze prace zostaną wykonane jeszcze w tym roku. Cała przebudowa ma zakończyć się do października 2019 r. i zostanie sfinansowana z budżetu województwa łódzkiego.

 

 


Zainteresował temat?

4

3


Komentarze (2)

Trwa cisza wyborcza. Komentowanie możliwe po zalogowaniu.

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
Ama Damus Ama Damusranga11.10.2018 19:11

Dla nich się nie liczy polityka? To po co startują? 2 kadencje wójta i kilka jako przewodniczący rady gminy i polityka się nie liczy? Dobre

46


Jakub Wędrowycz Jakub Wędrowyczranga11.10.2018 11:40

Ciekawe czy kandydaci pani Pietrzkowskiej dalej będą wmawiać ludziom że to oni o tę drogę będą walczyć po wyborach, fajnie się obiecuje to co kto inny zbuduje.
Brawo Wójt brawo Proboszcz dla nich nie liczy się polityka tylko dobro mieszkańców.

156


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat