Droga krzyżowa na ulicach Piotrkowa

Strefa FM Środa, 17 kwietnia 20194 7371
Misterium Męki Pańskiej zostało odegrane w środę na ulicach Piotrkowa Trybunalskiego. Widowisko pasyjne jak co roku zgromadziło kilkaset osób.

Ładuję galerię...

Widowisko upamiętniające mękę Jezusa na krzyżu odgrywane jest w Piotrkowie od kilkunastu lat. - Moja rola jest „wredna”. Gram po raz piąty Piłata i muszę skazać Pana Jezusa na śmierć. Przygotowanie takiego misterium to bardzo ogromne przedsięwzięcie i wymaga wielkiego wysiłku. Cała droga krzyżowa idzie ulicami miasta i przyciąga od lat mieszkańców Piotrkowa. Będziemy kultywować tę piękną tradycję dopóki się da - mówił Mirosław Michałowicz. - Przygotowania do misterium pod kątem strojów i logistyki w zasadzie trwają cały rok. Jednak ze względu na to, że co roku jesteśmy prawie taką samą ekipą wystarczy nam kilka prób, aby każdy odpowiednio odwzorował daną postać - dodaje Dominik Wójcicki, który odgrywał rolę Jezusa. 


Misterium rozpoczęło się po godzinie 18.30 przy kościele Najświętszego Serca Jezusowego. Tam zostały odegrane sceny modlitwy Chrystusa w Ogrójcu, zdradę Judasza i pojmanie przez wysłanników Kajfasza, a także sądu u Piłata. Następnie procesja przeszła ulicami: Słowackiego, Młynarską, Zjazdową, Narutowicza, Sienkiewicza i Słowackiego do parku Jana Pawła II, a potem znów na Narutowicza, gdzie przy kościele ojców Bernardynów została odegrana scena ukrzyżowania Jezusa. 


Zainteresował temat?

4

6


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)18.04.2019 00:52

Któryś za nas cierpiał rany. Jezu Chryste zmiłuj się nad nami.

1214


gość ~gość (Gość)18.04.2019 08:30

Nawet nie wiedziałem że znowu się ukazał.Widać ile młodziezy a ile ,,starszych Pań,,

104


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat