Droga S12. Największa przeszkoda usunięta!

Strefa FM Piątek, 09 sierpnia 2019, aktualizacja 09.08.2019 14:2554 14279
Decyzja środowiskowa w sprawie budowy drogi ekspresowej S12 została uprawomocniona, a to wielki krok w stronę rozpoczęcia tej niezwykle ważnej w naszym regionie inwestycji.
fot. archiwum epiotrkow.pl

Początkowo decyzja środowiskowa miała uprawomocnić się dopiero w październiku, tymczasem na prawie 3 miesiące przed tym terminem, regionalny dyrektor ochrony środowiska w Łodzi opublikował obwieszczenie, w którym nadał tej decyzji rygor natychmiastowej wykonalności ze względu na ważny interes społeczny. Co to oznacza w rzeczywistości? Po niemal dziewięciu latach opracowywania decyzji środowiskowej, teraz inwestycja przechodzi już do fazy projektowej. Ponadto została zamknięta procedura odwoławcza, a ewentualne zażalenia będą rozpatrywane bez wstrzymywania. - Nasza walka tak naprawdę trwa 3 miesiące, a to że przez 9 lat nie można było uprawomocnić tej decyzji to kwestia braku woli politycznej. Teraz jesteśmy wszyscy w to zaangażowani: parlamentarzyści, osoby, które chcą nam pomóc coś w tej sprawie zrobić. Teraz chcemy uruchomić pieniądze, które obiecał nam poseł Antoni Macierewicz. Miały być one przeznaczone na wstępny projekt. To pozwoliłoby przesuwać całą dokumentację do przodu. Najważniejsze jest to, że największa przeszkoda w budowie drogi S12 została już usunięta - mówił Jacek Zajączkowski z grupy "S12 Natychmiast".

 

O komentarz w tej sprawie zwróciliśmy się do RDOŚ w Łodzi. W przesłanej do redakcji informacji czytamy:

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Łodzi w maju 2019 r. po przeprowadzeniu oceny oddziaływania na środowisko wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia polegającego na budowie drogi ekspresowej S12 na odcinku Piotrków Trybunalski (A1) - Opoczno (gr. woj. łódzkiego i mazowieckiego). Od powyższej decyzji wpłynęły dwa odwołania. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa odwołania wraz z kompletem dokumentów, zebranych w przedmiotowej sprawie, w tym także decyzją o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedmiotowego przedsięwzięcia, zostały przekazane organowi wyższej instancji, tj. Generalnemu Dyrektorowi Ochrony Środowiska, który aktualnie prowadzi postępowanie odwoławcze. W związku z powyższym decyzja nie jest ostateczna

Na początku przyszłego roku przedstawiciele grupy chcą ponownie odwiedzić premiera, tym razem już z prawomocną decyzją środowiskową, aby zabiegać o wpisanie tej inwestycji do harmonogramu budowy dróg ekspresowych i autostrad. Gdyby się to udało, budowa mogłaby się rozpocząć w 2021 roku.


Zainteresował temat?

11

3


Komentarze (54)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)09.08.2019 12:26

Pan Macierewicz

56


gość ~gość (Gość)09.08.2019 14:01

Jak to przed wyborami wszyscy wszytko umieją od ręki załatwić. Po wyborach będzie za 4 lata.

112


gość ~gość (Gość)09.08.2019 13:07

Po i PSL 8 lat nic nie Xx robiło i odpowiadało wam to a teraz jak coś robią z PiS też wam nie odpowiada ciemnogród lewicy nie idźcie tą drogą

1012


gość ~gość (Gość)09.08.2019 13:44

No raczej w ciągu doby nie da się drogi wybudować nie sądzisz

02


gość ~gość (Gość)09.08.2019 12:23

Pisowska kiełbasa wyborcza! Ta droga nie powstanie tak szybko czy w ogóle! Nie jest to w interesie Łodzi, która najpierw wyprostuje sobie S8!!!

1512


gość ~gość (Gość)09.08.2019 12:49

Po wyborach sprawa ucichnie jak zwykle...

165


gość ~gość (Gość)09.08.2019 12:18

No i super

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat