Drapieżniki płoszą gawrony w parku

Strefa FM Wtorek, 20 września 201615 4534
W czwartek (15 września) w Parku Poniatowskiego w Piotrkowie pojawił się sokolnik. Orły, sokoły, myszołowy czy jastrzębie mają płoszyć gawrony zanieczyszczające zieleniec.
fot. piotrkow.pl

W czerwcu Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta otrzymał zgodę z Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska na okresowe płoszenie gawronów.

 

- W ubiegłym tygodniu płoszenie odbywało się w godzinach rannych, do południa. Od wczoraj w godzinach popołudniowych aż do zmroku - wyjaśnia Zdzisław Majsak, kierownik Działu Utrzymania Zieleni i Porządku w ZDiUM.

 

Gawrony będą płoszone do 21 listopada, a w połowie października ZDiUM zajmie się zrzucaniem niezasiedlonych gniazd. Sokolnik do parku zawita także w marcu - zgoda RDOŚ na płoszenie ptactwa obejmuje okres od 1 września br. do 15 marca 2017.

 


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (15)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

zaniepokojony ~zaniepokojony (Gość)20.09.2016 15:52

żeby tylko te drapieżne ptaki same nie srały na ławki, bo wpadniemy z deszczu pod goowno.

61


sójka ~sójka (Gość)20.09.2016 13:11

Spokojnie można zrzucać wszystkie gawronie gniazda, bo po wylęgach gawrony żyją poza gniazdem.

71


? ~? (Gość)20.09.2016 12:51

Efekt tego płoszenia jest taki, że gawrony przeniosły się na osiedla i tam kontynuują swoje bombardowanie. I nie wiem, gdzie lepiej zostać obsranym: w parku czy przed domem. Zapewne niejeden "ekolog" obrzuci mnie błotem, ale uważam że z gawronami należy postąpić bardziej drastycznie.

163


Myśliwy ~Myśliwy (Gość)20.09.2016 14:57

Wystrzelać te szczury.

26


ja to gość ~ja to gość (Gość)20.09.2016 14:48

A może podrzucać im w jedzeniu jakiś środek steryilizujący? Z czasem populacja zmniejszyłaby się drastycznie. Tylko czy jest coś takiego?

21


Winiarski i gawrony ~Winiarski i gawrony (Gość)20.09.2016 13:17

Te gawrony powinny się przenieść na ul. Rzemieślniczą na Przychodnię "Sokrates" w której pracuje radny Winiarski z Razem dla Chojniaka. Ciekawe ile miasto zapłaci za to płoszenie gawronów z parku na osiedla? Chojniak boi się utracić radnego Winiarskiego bo opozycja uzyskała by w radzie miasta większość i radny M.Błaszczyński musiałby usiąść w ławach radnych a nie przy stole prezydialnym. Kiedyś i Chojniak i Błaszczyński i Winiarski muszą odejść z rady miasta. Może wówczas nie będziemy z budżetu miasta płacić za zachcianki Winiarskiego.

104


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat