Dożynki w parafii Milejów

ePiotrkowRegion Poniedziałek, 09 września 20192 3873
W niedzielę (8 września) rolnicy z parafii w Milejowie dziękowali za tegoroczne plony. Gospodarzami dożynek tym razem była wieś Krzyżanów.
fot.: D. Pyłka

Uroczystej Eucharystii w Milejowskiej świątyni przewodniczył ks. Piotr Kotas. Proboszcz milejowskiej parafii w wygłoszonej homilii zachęcał do dziękczynienia za plony, jakie daje matka ziemia i zachęcał wszystkich, aby szanowali ją i jej plon tak jak to czynili nasi praojcowie. Wśród gości znaleźli się m.in. radni z gmin Wola Krzysztoporska i Rozprza oraz burmistrza Sulejowa, Wojciech Ostrowski. Nie zabrakło dzieci i młodzieży ubranych w stroje ludowe. Po mszy świętej odbył się koncert zespołu Piliczanie a dla wszystkich parafian i gości przed kościołem czekały stoły pełne lokalnych specjałów, przygotowanych przez gospodynie z Krzyżanowa.


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość1 ~gość1 (Gość)09.09.2019 15:27

Śliczne święto. Brawo dla organizatorów i tych, którzy brali udział w dożynkach.

60


gość ~gość (Gość)09.09.2019 09:55

Susza, jakiej nie było od lat, a tu proszę - dziękują. Za dopłaty chyba, ale to nie w tą stronę.

110


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat