Dożynki w gminie Sulejów

Region Sobota, 16 września 201738 11907
Ceremoniał dożynkowy w gminie Sulejów tym razem odbył się w miejscowości Witów. Na mieszkańców czekały: konkurs na najpiękniejszy wieniec, przegląd zespołów ludowych i stoiska z produktami regionalnymi.

Ładuję galerię...

Dożynki rozpoczęły się uroczystą mszą św. w kościele p. w. św. Małgorzaty i św. Augustyna w Witowie. Następnie przedstawiciele władz gminnych i powiatowych podziękowali za dobre zbiory i poczęstowali przybyłych chlebem dożynkowym i miodem naturalnym. Odbył się także konkurs, gdzie przedstawiciele sołectw rywalizowali m. in. w przeciąganiu liny. Duże emocje wzbudził konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. W tym roku triumfatorem okazało się sołectwo Kałek.

 

- To był dobry rok dla rolników - skomentował burmistrz gminy Sulejów, Wojciech Ostrowski. - Zmagaliśmy się z pewnymi trudnościami, jak co roku, ale ostatecznie pogoda dopisała i zbiory się udały.

 

O artystyczną oprawę imprezy zadbały zespoły ludowe: Sami Swoi z Mierzyna, Grabiczanie z Grabicy, a także grupa Bychlewianka z Pabianic, która oprócz regionalnych pieśni bawiła publiczność gawędami. Wieczorem wystąpiły gwiazdy: DJ Kelvin oraz zespół Looks. Ponadto przez cały dzień można było skosztować potraw regionalnych: swojskich pierogów, żurku czy kiełbasy.


Zainteresował temat?

6

1


Komentarze (38)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Mario Gość ~Mario Gość (Gość)17.09.2017 18:23

Panie Burmistrzu trzy lata mija igdzie te wasze sukcesy jakoś niewidać tych obietnic wyborczych. Za rok ludzie podziękują władzy w wyborach za to nic nie robienie. Co to miało nie być młody Sulejów dla pokoleń , sprzątanie brudów po Panu Baryle byłm Burmistrzu , i co sam brudy robi wstyd ale my wyborcy z tego Burmistrza przy następnych wyborach rozliczymy.

218


Dokładnie - czyli jak? ~Dokładnie - czyli jak? (Gość)29.09.2017 10:50

Czyli, twoim zdaniem nic nie robi (zero dokonań), a jakie twoim zdaniem powinien mieć dokonania radny tak w ogóle? Bo ja widzę to trochę inaczej niż ty, może się mylę? Wytłumacz

41


Dokładnie ~Dokładnie (Gość)21.09.2017 17:25

Gaik to taki radny od wszystkiego, i od niczego. Tylko żeby zaistnieć. Zero dokonań w okręgu wyborczym. Na co on liczy, że znowu go wybierzemy. .. śmiech 😂

66


JTTM ~JTTM (Gość)18.09.2017 10:09

Cytuję:
leninowskie, marksistowskie myślenie widać w wielu głowach wiecznie żywe. Piękno polskiej kultury i tradycji macie za nic.


Mój toto był sekretarzem partii,a nawet lektorem partyjnym (czymś w rodzaju partyjnego księdza), moja mama działała w PZPR. Nienawidzę komuny za to, ze musiałem wychowywać się w luksusie kupionym za partyjne srebrniki. Nienawidzę komuny za to, że organizuje dożynki, nienawidzę komuny za to, że dawno nie istnieje.
PS.Po za tym wszyscy w domu zdrowi, czego i wam z całego serca życzę.

49


antykomuch ~antykomuch (Gość)19.09.2017 08:53

Burmistrz Sulejowa przeciwko elitom 3 RP ? No nieźle.

111


Mario Gość ~Mario Gość (Gość)17.09.2017 10:39

Co to za dożynki wszystko tak na odpirdol zorganizowane. Ani konkretnej gwiazdy wieczoru ani dobrego dj. szkoda pieniędzy to nie robić wcale bo po co lipe robić . To świadczy o tym jaka gmina takie dożynki , i dla tego taka frekfencja była że o 22.00 już zero ludzi bo po co tu przyjadą jak tu nic niema co by ludzi przyciągnąć. W poruwnaniu z innymi gminami to jesteśmy daleko z tyłu.

159


gość ~gość (Gość)17.09.2017 19:59

Szefa należy się bać. Bardzo dobrze, że burmistrz ich gania no i dlatego taki jazgot bo nie pozwala sobie na głowę wchodzić wzorem poprzednika. Wymiany kadrowe bardzo słuszne. Interesy przecięte. Nie złamali go zabierając mu wynagrodzenie to widać kombinują dalej, ale przekombinują. Jak się czyta argumenty jakich używają to wygląda jakby oszaleli z bezsilności, a Pan Bóg im rozum i rozsądek odebrał.

1416


sky ~sky (Gość)17.09.2017 14:44

Dożynki w dotychczasowej formie, gdzie ludzie rolniczego trudu oddają hołdy swoim pasożytom, to dla mnie wyjątkowo ohydna feudalna tradycja niegodna wolnego człowieka rolnika.

187


Rudy ~Rudy (Gość)18.09.2017 08:03

Burmistrz był? Nie pojechał tym razem nigdzie rowerem?

126


Że tak powiem. ... ~Że tak powiem. ... (Gość)17.09.2017 09:22

Wystąpienie burmistrza kompromitujące, rozgrywki swoich nieumiejętności w środkach unijnych rozgrywa na scenie, obwiniając zaproszonych gości. Oj nieładnie. Tak się nie robi. W przyszłości poprzez takie zachowanie nikt tu do Sulejowa nie przyjedzie. Sulejów to nie Ostrowski.

1718


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat