Dożynki '79 - serwis specjalny: 30 lat minęło...

ePiotrkow Piątek, 18 września 20091 3496
To był skok w rozwoju miasta. Główne inwestycje kosztowały ponad 211 mln złotych. Przez osiem miesięcy poprzedzających główne uroczystości centralnego Święta Plonów ‘79 Piotrków przypominał jeden wielki plac budowy. Zmian, na taką skalę, nie było i prawdopodobnie nie będzie już w historii Piotrkowa.

W związku z trzydziestą rocznicą przygotowaliśmy serwis specjalny poświęcony zmianom jakie zaszły wtedy w Piotrkowie. W tym okresie wybudowano m.in początkowy, zachodni odcinek dwujezdniowej śródmiejskiej trasy W-Z do ulicy 22 lipca (dziś Armii Krajowej) wraz z bezkolizyjnym skrzyżowaniem, tzw. węzłem bełchatowskim, na ówczesnej trasie E-82 oraz połączono północną części miasta z południową, w rejonie po zachodniej stronie torów kolejowych. Postawiono całe osiedle 35-lecia PRL. Zmiany te istotnie wpłynęły na jakość życia w Piotrkowie.

 

 

SERWIS SPECJALNY: Centralne Dożynki '79

 

http://www.dozynki.epiotrkow.pl/index.php

 

Serwis jest bogato ilustrowany archiwalnymi zdjęciami. Zawiera m.in. galerię "Piotrków: Wczoraj i dziś" porównujący ówczesny wygląd wybranych miejsc z obecnym oraz film pokazujący przebieg i przygotowania do uroczystości. Zapraszamy!

 

 

 

 


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

dorzynka ~dorzynka (Gość)19.09.2009 07:47

To były dożynki, które dorżnęły socjalizm w Polsce i towarzysza Gierka u wadzy. Wydane pieniądze na pokaz, a ile rozkradziono przy okazji róznych mateiałów-cement, farby, itp. oraz zmarnowano tzw. czynu społecznego i czasu na głupoty. PROPAGANDA W KOMUNIŹMIE ZAWSZE DOBRZE WYCHODZIŁA TYLE ŻE DROGO KOSZTOWAŁA. Ślepy tego nie widzi lub nie chce widziec ze złej woli i braku myślenia

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat