Dowiedzieli się, jak pozyskiwać fundusze unijne

Strefa FM Piątek, 05 kwietnia 201916 2879
W Woli Krzysztoporskiej odbyło się w czwartek spotkanie dotyczące możliwości pozyskania funduszy europejskich. Uczestnicy poznali aktualną ofertę wsparcia projektów inwestycyjnych dla przedsiębiorców, jednostek samorządu terytorialnego i ich jednostek podległych, organizacji pozarządowych oraz osób fizycznych.

Ładuję galerię...

Spotkanie zostało zorganizowane w Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej. O tym, dlaczego warto korzystać ze środków unijnych mówił Grzegorz Wojciechowski, wicemarszałek województwa łódzkiego. - To jest rozwój i możliwość wyrównania szans, dlatego warto, by fundusze unijne trafiały do małych miejscowości - tłumaczył wicemarszałek.


Ze środków unijnych korzysta gmina Wola Krzysztoporska, która w ten sposób finansuje budowę kanalizacji. - Będę chciał wnioskować o kolejne środki na kontynuowanie tego przedsięwzięcia. Z ubolewaniem muszę powiedzieć, że gdyby przyszło nam prowadzić tę inwestycję z własnych pieniędzy, to realizowalibyśmy ją bardzo długo. Mam nadzieję, że kolejne środki na ten cel trafią do wiarygodnej gminy, jaką jest Wola Krzysztoporska - mówił wójt Roman Drozdek.


Jak podkreślają organizatorzy, spotkanie było doskonałą okazją do wymiany doświadczeń oraz możliwością skonsultowania swoich pomysłów z ekspertami. 


Zainteresował temat?

0

4


Komentarze (16)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gos ~gos (Gość)16.06.2019 09:01

ehhh...coś z tą flagą nie wyszło... smutne

01


fty ~fty (Gość)23.05.2019 09:44

Panie Wójcie i Rado gminy, kiedy pojawi się flaga Unii na sesjach rady gminy?

21


romek ~romek (Gość)17.04.2019 09:58

Stawiam wniosek aby na sesji rady gminy wprowadzić flagę unijną.

11


tytek ~tytek (Gość)13.04.2019 15:32

A gdzie jest flaga unii europejskiej? Bierze Gmina tyle dotacji że na każdym skrzyżowaniu na każdej uroczystości powinna być flaga unii.

11


warek ~warek (Gość)07.04.2019 10:59

Czcigodna Rado Gminy, Wielebny Panie Wójcie bierzecie środki z Unii, wyciągacje po nie lekką ręką, a flagi Uni nie chcecie aby się pojawiła podczas zebrań rady. Oj jak się mijaliście w słowach podczas ostatniej sesji rady gminy, aj jak nie chcieliście i kluczyliście.
Jeśli robicie coś bierzecie od kogoś pieniądzę a tutaj od Unii to umieście flagi Unii na zebraniach rady gminy. Flaga Unii powinna być wszędzie tam gdzie zostały wzięte środki. A z tego co się chwali Wójt, była bardzo duża ilość inwestycji.
Apeluję o umieszczenie flagi Uni Europejskiej w wielu miejscach w gminie.

31


golasek ~golasek (Gość)06.04.2019 18:28

Zebyście wy pozyskali tyle dotacji ile pozyskała gmina Wola.
Jest nowa oczyszczalnia, są nowe remizy, nowe drogi, nowe siłownie, nowe place zabawa. Jest nowa kanalizacja. Jest wiele inicjatyw: lokalnych imprez, konkursów.
Ciekawe kto pozyska tyle piniędzy

30


tym ~tym (Gość)06.04.2019 06:40

Panie Wójcie pozyskaj Pan dotacje na remont drogi w naszym Krzyżanowie. Przez kanalizację rozwalona została droga. Nie można tego zrzucać na powiat.
Co z tego że odtworzona została jedna połowa i się chwalicie że jest ok. Cała podbudowa została naruszona, dlatego to gmina powinna wyremontować tą drogę.
Prz kanalizacji od razu dotacje na remont kompleksowy dróg.

30


X2 ~X2 (Gość)05.04.2019 12:08

Jak dostaniemy to coś zrobimy to jest motto obecnych władz. Całe te programy na wymianę pieców czy ocieplenie to lipa gdyż trzeba spełniać wiele warunków a sam nabór wniosku do realizacji to koszt tysiąca zł do tego musisz brać kredyt we wskazanym banku firma wykona prace i zostanie wszystko rozliczone i może się okazać ,że zamiast dofinansowania jeszcze dołożymy do całości tylko bank i konkretna firma zarobią na nas . Tak dobry znajomy dał się wpuścić w maliny i przestrzegał mnie bym ja nie dał się skusić na takie oszustwo. Dlatego śmiać mi się chce na różne pomysły rządu odnośnie tego tematu oni myślą jak tu skroić każdego na kasę

31


gość ~gość (Gość)05.04.2019 08:39

A co z dofinansowaniem wymiany pieców konwencjonalnych na ekologiczne? Dlaczego gmina nie zadbała o ten projekt? Przecież mieszkańcy składali wnioski. Co teraz?

40


anita ~anita (Gość)05.04.2019 08:48

A co z ulicą w samym centrum Woli ?

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat