ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dostałeś pozew lub nakaz zapłaty z sądu? Zobacz jak się odwołać

Czwartek, 25 lipca 2019 3374
Fundacja Pomocy Zadłużonym EUROLEGE alarmuje! Każdego roku wzrasta liczba pozwów składanych do sądów przez banki, firmy windykacyjne i firmy pożyczkowe. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest to, że Polacy nie radzą sobie z terminowym regulowaniem zobowiązań. Jeśli jednak zdarzy się, że otrzymasz nakaz zapłaty z sądu to musisz się bronić, doradzają prawnicy z Fundacji Pomocy Zadłużonym EUROLEGE? Jak to jednak skutecznie robić? O tym w dzisiejszym artykule.

Nie czekaj, bo termin na wniesienie sprzeciwu od nakazu zapłaty jest ograniczony!


Pamiętaj, że podstawą jest terminowość. Jedynie 2 tygodnie masz jako pozwany na złożenie sprzeciwu albo zarzutów od nakazu zapłaty. Początek 2-tygodniowego terminu rozpoczyna się z dniem odbioru przesyłki sądowej. A gdybyś jednak nie chciał albo zapomniał jako pozwany złożyć odwołania? W takiej sytuacji oczekuj na interwencję komornika. To nic przyjemnego! Na pewno zajęty zostanie Twój rachunek bankowy, wynagrodzenie za pracę, renta albo emerytura. Dodatkowo możesz stracić ruchomości i nieruchomości, nawet dom i mieszkanie Z tego powodu walka w sądzie jest koniecznością. I nie ma tu znaczenia, czy nakaz wydał e sąd czy też zwykły, tradycyjny sąd.

 

Czy wiesz z czym pozwani do sądu konsumenci mają największe problemy? Podstawowym problemem są urzędowe formularze, na których głównie składa się odwołania od sądowych nakazów zapłaty. Kiedy tak się dzieje? Wówczas, gdy powód wnosi pozew na takim formularzu. Brak złożenia sprzeciwu albo zarzutów od nakazu zapłaty na formularzu może skutkować ich odrzuceniem. To w konsekwencji sprawi, że komornik zapuka do Twoich drzwi szybciej niż myślałeś. Odrzucony sprzeciw bowiem nie wywołuje żadnego skutku prawnego. Sędzia nawet nie zapozna się z tym, co napisałeś i nakaz zapłaty w postępowaniu upominawczym się uprawomocni.

 

Czy takich postępowań z użyciem formularza jest dużo? Fundacja EUROLEGE informuje, że banki, firmy pożyczkowe i windykacyjne bardzo lubią składać pozwy na formularzach. Robią to nawet wtedy, kiedy nie muszą. Dlaczego? Konsumentowi, nierozeznanemu w przepisach łatwiej się pogubić, a tym samym powodowi łatwiej sprawę jest wygrać niskim nakładem pracy i czasu.

 

Jako pozwany pamiętaj, że formalnie poprawne złożenie sprzeciwu albo zarzutów od nakazu zapłaty to za mało. Wynika to z faktu, że pozwany powinien w sposób należyty wskazać swoje twierdzenia, wnioski oraz zarzuty. Nie jest to jednak łatwe, w szczególności, jeśli powodem w sprawie jest podmiot wyspecjalizowany w dochodzeniu roszczeń o zapłatę.

 

Gdzie szukać pomocy prawnej?


Dużo osób przekonanych jest, że sobie ze wszystkim świetnie poradzi. Taki sposób myślenia jest na rękę banków, firm pożyczkowych i windykacyjnych. Kiedy sami pozwani składają pisma do sądu, aż roi się w nich od błędów. W szczególności brakuje poprawnego formułowania wniosków i zarzutów. To prosta droga do przegranej na własne życzenie. Fundacja Pomocy Zadłużonym EUROLEGE informuje, że obrona powinna być profesjonalna. Dlatego osoby pozwane do sądu o zapłatę mogą skorzystać z pomocy procesowej prawników z Fundacji EUROLEGE, którzy każdego dnia prowadzą sprawy o zapłatę przeciwko wielkim instytucjom finansowym. Skuteczność w wygrywaniu takich spraw sięga ok 85%.

 

Jak się zgłosić do Fundacji:
Fundacja Pomocy Zadłużonym EUROLEGAL
Zadzwoń, tel.: 530 333 130


Wyślij zgłoszenie na stronie: www.darmowyprawnik.eu/anuluj-dlug/


Zainteresował temat?

4

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat