Dostałeś już pismo z ZUS-u?

ePiotrkowŁódzkie Wtorek, 13 sierpnia 20199 7013
Zakład Ubezpieczeń Społecznych zakończył wysyłkę 18,5 mln listów z Informacją o Stanie Konta Ubezpieczonego. Ostatnie listy powinny dotrzeć do klientów ZUS w najbliższą środę. W województwie łódzkim listy powinny dotrzeć do 1,4 mln osób.

- Wysyłka Informacji o Stanie Konta Ubezpieczonego to jedna z największych, jeżeli nie największa, akcja wysyłkowa w naszym kraju. Fakt, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych kończy ją przed terminem i to trzy tygodnie przed terminem jest dowodem na pełen profesjonalizm naszej instytucji – mówi prof. Gertruda Uścińska, prezes ZUS i dodaje: - Standard instytucji zaufania publicznego, poza bieżącą i bezpośrednią obsługą klientów, budują także tego typu akcje informacyjno-edukacyjne, bo taką właśnie akcją jest wysyłka IOSKU.

 

9 sierpnia o godzinie 8.30 Zakład Ubezpieczeń Społecznych przekazał na Pocztę Polską ostatnią transzę 200 tysięcy listów z Informacją o Stanie Konta Ubezpieczonego. Korespondencja powinna dotrzeć do klientów maksymalnie do środy. W sumie ZUS wysłał aż 18,5 mln listów zawierających informację o środkach zgromadzonych na kontach osób ubezpieczonych w Zakładzie. Nieco ponad 2 mln osób odebrało IOSKU drogą elektroniczną, za pośrednictwem własnego profilu na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Akcja wysyłki listów, zgodnie z planem, miała zakończyć się 31 sierpnia.

 

- Teraz najważniejsze jest to, żeby nasi klienci przeczytali list, a nie odłożyli go na bok. Ten list zawiera bowiem bardzo istotne informacje o przyszłości naszych klientów, przyszłości emerytalnej. Nikt za nas tej przyszłości nie zbuduje, ważne więc, by tę przyszłość starać się kształtować. Ten list ma m.in. służyć temu celowi – mówi prof. Gertruda Uścińska.

 

Z pisma dowiemy się, jak wygląda stan naszego konta emerytalnego na 31 grudnia 2018 r. Uzyskamy informację na temat sumy zwaloryzowanych składek i kapitału początkowego. Suma ta uwzględnia tegoroczną, czerwcową waloryzację wskaźnikiem 9,2%. Dokument zawiera też informację o tym, ile mamy środków zgromadzonych na subkoncie oraz ile składek ZUS przekazał do OFE. Znajdziemy tu też informację o składkach za ubiegły rok w rozbiciu na poszczególne miesiące.

 

-Wszyscy ubezpieczeni, którzy ukończyli 35 lat, otrzymają w Informacji o Stanie Konta Ubezpieczonego również symulację hipotetycznej emerytury obliczoną z samego tylko konta ubezpieczonego oraz z konta i subkonta w ZUS – informuje Monika Kiełczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa łódzkiego. - Zakład stosuje dwa warianty tych wyliczeń. Jeden uwzględnia naszą dalszą pracę, aż do ukończenia wieku emerytalnego przy wpływie składek w uśrednionej wysokości z dotychczasowych lat pracy, a drugi przyjmuje, że kończymy już aktywność zawodową i więcej nie składkujemy. Pamiętajmy przy tym, że te wyliczenia to tylko pewna prognoza, która będzie się zmieniać wraz z podejmowanymi w naszym życiu decyzjami co do dalszej kariery zawodowej.

 

 

 

(materiały: ZUS) 


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)15.08.2019 08:16

Ja zarabiam ok 5000 na rękę a przyszło mi że jak utrzymam wysokość zarobków to emeryturę dostanę 1300 zł - mam 35 lat :-(

00


Bo tam nie ma ZUS! ~Bo tam nie ma ZUS! (Gość)13.08.2019 11:28

Jak wygląda emerytura np., Niemca a jak Polaka ?

10


gość ~gość (Gość)14.08.2019 14:13

Dostałem,prognoza emerytury 1200zl.i nie zarabiam najniższej krajowej

00


kb ~kb (Gość)14.08.2019 06:42

Szkoda papieru i kosztów wysyłki...
Zwłaszcza, że informacje od nich są dobijające :D

20


gość ~gość (Gość)13.08.2019 14:26

Mam 30 lat. Nie łudzę się że za kolejne 30 ta instytucja będzie jeszcze w tym kraju istnieć

20


gość ~gość (Gość)13.08.2019 09:04

Kogo to jak ZUS za 10 lat nie będzie istniał

51


gość ~gość (Gość)13.08.2019 08:57

Złodziej Ubezpieczeń Społecznych.

91


snoop drągi drong ~snoop drągi drong (Gość)13.08.2019 08:49

Tyle kasy w błoto :(

81


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat