Domowa plantacja zlikwidowana przez policję

PolicjaBełchatów Czwartek, 07 stycznia 202115 4272
Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Narkotykową Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi zlikwidowali nielegalną uprawę konopi indyjskich. Zatrzymany został 36-letni mężczyzna, który plantację prowadził w mieszkaniu w Bełchatowie. Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 2400 gramów ziela zakazanej rośliny, 29 roślin konopi oraz urządzenia wspomagające uprawę, w tym między innymi wentylatory i lampy.
fot. pixabay.com / herbalhemp

W ramach prowadzonego postępowania, funkcjonariusze pojechali pod adres, gdzie miała się znajdować nielegalna plantacja. Podejrzewanego namierzyli przy jednym z bloków na osiedlu Żołnierzy POW w Bełchatowie. Mężczyzna nie spodziewając się policyjnej kontroli wsiadał do swojego samochodu. Wkrótce okazało się, że 36-latek w swoim mieszkaniu zajmuje się uprawą konopi innych niż włókniste. Na ten proceder przeznaczył pokój, w którym umieścił namiot typu growbox. Rosło w nim 29 sztuk konopi. Na miejscu zabezpieczono także blisko 2400 gramów ziela zakazanej rośliny, a także urządzenia wspomagające uprawę.

 

Właściciel uprawy, mieszkaniec powiatu bełchatowskiego został zatrzymany i doprowadzony do bełchatowskiej komendy. Sprawę tej plantacji śledztwem objęła Prokuratura Rejonowa w Bełchatowie. Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty dotyczące uprawy konopi, posiadania znacznej ilości narkotyków oraz posiadania przyrządów wspomagających nielegalną uprawę. Prokurator zdecydował o objęciu podejrzanego policyjnym dozorem. Za popełnione przestępstwa grozi podejrzanemu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

 


Zainteresował temat?

0

5


Komentarze (15)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Co za czasy ~Co za czasy (Gość)07.01.2021 13:20

Rolników zatrzymują...

42


gość_gosciu ~gość_gosciu (Gość)07.01.2021 11:31

Już czuję się bezpieczniej

112


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat