Domowa opieka medyczna dla mieszkańców powiatu

ePiotrkowRegion Niedziela, 21 marca 20212 1658
Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Trybunalskim rozpoczyna nabór osób do pilotażowego programu „Przepis na Opiekę”. Projekt zakłada wsparcie tych mieszkańców powiatu, którzy wymagają pomocy w codziennym funkcjonowaniu. Uczestnicy programu będą mogli liczyć na domową opiekę pielęgniarską, dietetyczną i fizjoterapeutyczną.
fot. pixabay.com

W ramach programu "Przepis na opiekę" utworzonych zostanie 11 nowych miejsc świadczenia usług zdrowotnych (w ramach długoterminowej opieki domowej), a wsparcie przez kolejnych 12 miesięcy otrzyma 30 uczestniczących w projekcie osób . W gronie tych osób mogą znaleźć się mieszkańcy, którzy ze względu na wiek, stan zdrowia lub niepełnosprawność wymagają opieki lub wsparcia w związku z niemożliwością wykonywania co najmniej jednej z podstawowych czynności dnia codziennego. Opieka długoterminowa, realizowana również w weekendy i w godzinach popołudniowych oraz wieczornych, obejmować będzie pomoc: pielęgniarki, dietetyka i fizjoterapeuty w następującym zakresie:

 

 • długoterminową pielęgniarską opieką domową - 4 wizyty w tygodniu, każda wizyta będzie trwała ok. 2 godz.
 • opiekę dietetyka w zakresie diety osoby niesamodzielnej - średnio 1 wizyta w miesiącu, każda wizyta będzie trwała ok. 1 godz.
 • zabiegi rehabilitacyjne, w tym opieka rehabilitacyjna, zapobieganie odleżynom, przykurczom - średnio 4 wizyty w miesiącu, każda wizyta będzie trwała ok. 1 godz.


Ponadto każdy z uczestników, na okres 12 miesięcy, otrzyma teleopaskę medyczną umożliwiającą monitorowanie czynności życiowych (m.in. tętno, temperaturę), jak również kontakt ze służbami medycznymi, a także nadzór ze strony telecentrum.


Aby wziąć udział w programie trzeba spełniać następujące kryteria:

 • mieszkać na terenie powiatu piotrkowskiego,
 • osiągnąć w skali Barthel wynik 60 punktów i mniej,
 • niekorzystanie ze wsparcia tego samego typu z EFS i brak dostępności świadczeń gwarantowanych.

Dodatkowe premiowane będą następne kryteria:

 • prowadzenie gospodarstwa jednoosobowego,
 • dochody poniżej minimum socjalnego,
 • posiadanie orzeczenia o niepełnosprawności,
 • zamieszkanie na terenach wiejskich,
 • zamieszkiwanie na terenach wiejsko - miejskich.


Wnioski należy składać do 31 marca 2021 roku w wersji papierowej lub elektronicznej. Formularze do pobrania dostępne są na stronach projektu. Wyniki rekrutacji zostaną ogłoszone do dnia 1 kwietnia 2021 roku.

 

 

 


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

humanistka ~humanistka (Gość)22.03.2021 19:48

30. uczestników (30 osób w całym powiecie piotrkowskim...!?)
A, tak, poza tym - ... pielęgniarka - 4 wizyty w tygodniu, po 2 godziny - O! Panie!... - skąd w naszym powiecie tyle pielęgniarek?! A to szm..y - ukrywały się!!!
Opieka dietetyka - Jedna wizyta w miesiącu - nie, no..., jak tak, to spoko..! W każdym razie - "żadnych ośmiorniczek!".
Raz na tydzień sprawdzą stan odleżyn i przykurczów - Odleżyn raz w tygodniu sprawdzać nie trzeba - po takim czasie, po prostu, śmierdzą! O przykurczach się nie wypowiadam. I jeszcze, ta opaska...!!!
Halo!!! Tu... suweren!!!

00


Zossi ~Zossi (Gość)21.03.2021 14:20

Super sprawa panie starosto. Oby więcej takich Projekto?w

22


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat