Dom Ludowy w Oprzężowie po remoncie

ePiotrkowRegion Sobota, 16 stycznia 20210 1504
Dom Ludowy w Oprzężowie wygląda jak nowy. W listopadzie 2020 zakończył się remont obiektu. Budynek Domu Ludowego nie tylko został wyremontowany, ale i częściowo przebudowany. Rozebrane zostały stare pomieszczenia sanitarne. W budynku od strony wschodniej (na parterze i piętrze) przebudowano istniejące pomieszczenia wraz z wyburzeniem starych, wewnętrznych schodów i wykonaniem nowych. Wydzielono też nowe pomieszczenia magazynowe, socjalne, sanitarne i kuchenne.
fot. archiwum ePiotrkow.pl

Budynek wreszcie jest ogrzewany – powstała instalacja CO wraz z kotłownią na olej opałowy.


Wybudowano również nowy, zadaszony taras, schody zewnętrzne i podjazd dla niepełnosprawnych wraz z barierką.


Częściowo utwardzony został teren działki (dojście i dojazd do budynku, miejsca postojowe, utwardzenie placu na odpady).


W miejsce starych zbiorników powstał także szczelny zbiornik na nieczystości płynne o poj. 9,00 m³.


Te prace kosztowały 910.791 zł, a zamknięto je pod koniec listopada 2020 r.


Warto przypomnieć, że w budynku wcześniej przeprowadzone były częściowe remonty. W roku 2008 wymieniana była stolarka okienna, w roku 2009 zostały wykonane roboty dotyczące wymiany pokrycia dachowego wraz z wydłużaniem krokwi, wykonaniem sufitu podwieszanego z izolacją oraz zamontowaniem wentylatorów na sali głównej, a w roku 2012 wykonano prace związane z instalacją odgromową oraz roboty związane z instalacją elektryczną.


Teraz budynek spełnia już wszelkie standardy. Znacznie poprawiła się też jego estetyka.


Zainteresował temat?

1

13


Komentarze (0)

Komentowanie zostało wyłączone.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat