Dom Ludowy w Goleszach Dużych oddany do użytku

Region Niedziela, 01 sierpnia 202111 3814
Mieszkańcy sołectwa Golesze Duże mają powody do świętowania. Oficjalnie do użytku został oddany nowoczesny obiekt, który przysłuży się integracji mieszkańców.
fot. wolborz.eu

Przebudowa nowoczesnego budynku Domu Ludowego w Goleszach Dużych zakończyła się w październiku 2020 r, ale z powodu pandemii, nie można było świętować przekazania obiektu lokalnej społeczności. Uroczyste otwarcie z udziałem gości, którzy licznie dopisali odbyło się dopiero pół roku później.


Do Golesz Dużych przyjechali na zaproszenie sołtysa Zbigniewa Klewina oraz burmistrza Wolborza Andrzeja Jarosa, poseł na Sejm RP Grzegorz Lorek, wicemarszałek Województwa Łódzkiego Zbigniew Ziemba, Dariusz Magacz wicestarosta powiatu piotrkowskiego, Michał Szymański wiceprzewodniczący Rady Powiatu oraz Antoni Karlak wójt zaprzyjaźnionej Gminy Jabłonka wraz ze swoim zastępcą Bolesławem Wójcikiem. Goście przy asyście Orkiestry OSP z Żarnowicy, dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi, a obiekt poświęcił ks. Damian Skwara, proboszcz parafii Miłosierdzia Bożego w Goleszach Dużych.

 

Obiekt jest imponujący. Remont budynku służącego integracji lokalnej społeczności, kosztował blisko 1,5 mln zł. Ze starego budynku Domu Ludowego w Goleszach Dużych pozostały tylko ściany. Kompleksowej modernizacji poddane zostały wszystkie jego pozostałe elementy. Budynek przebudowano, wykonano jego termomodernizacje i położono nowy dach wraz z kominami. Wymieniono wszystkie instalacje wod.-kan., elektryczną oraz instalacje c.o. Budynek zyskał nowe okna i drzwi oraz nowoczesną instalacje grzewczą, czyli pompę ciepła wraz z instalacją fotowoltaiczną.

 

Wewnątrz budynek ma nowoczesne toalety, zaplecze kuchenne wraz z wyposażeniem oraz wielką klimatyzowaną salę przeznaczoną na spotkania integracyjne czy okolicznościowe imprezy, np. wesela lub chrzciny. W obiekcie znalazła się także biblioteka i pracownia Orange.

 

- Cieszę się, że dziś możemy świętować w Goleszach Dużych wspólnie z posłem, wicemarszałkiem, wicestarostą i przyjaciółmi z Jabłonki, a przede wszystkim z lokalną społecznością. To dla nich wybudowaliśmy, dzięki przychylności Rady Miejskiej ze Zbigniewem Klewinem na czele, ten nowoczesny obiekt. Podziękowania należą się lokalnej społeczności, która była ogromnie zaangażowana w ten projekt. Mam tu na myśli panie z KGW Golesze Duże i wszystkich pozostałych mieszkańców. Obiekt jest piękny i widać tu waszą pracę drodzy mieszkańcy. Gratuluje kolego, sołtysie Zbigniewie Klewin tej społeczności, niech ona będzie przykładem dobrego działania dla innych - powiedział Andrzej Jaros burmistrz Wolborza.

 

Zebrani w sali Domu Ludowego goście obejrzeli budynek, okolicznościową wystawę fotografii, wysłuchali wystąpień zaproszonych gości, a następnie wzięli udział w biesiadzie przy akompaniamencie "Kapeli z sąsiedniej ulicy". Były też kwiaty, liczne podziękowania, prezenty dla gospodarzy oraz tort, przygotowany jak cała biesiada przez panie z KGW Golesze Duże. To był ważny dzień, lokalnej społeczności, który niewątpliwie przejdzie do lokalnej historii.

 

Projekt „Przebudowa i termomodernizacja budynku Domu Ludowego w Goleszach Dużych” łącznie kosztował 1 486 565,98 złotych, z których 872 729,81 złotych stanowiło dofinansowanie. 

 

źródło: wolborz.eu


Zainteresował temat?

1

3


Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Helena ~Helena (Gość)02.08.2021 19:47

a może w tych domach ludowych lekarzy zatrudnić? albo chociaż felczerów....

10


edek5kredek ~edek5kredek (Gość)02.08.2021 13:17

Wszędzie to samo - wszystkiego brakuje, dróg nie ma, służba zdrowia nie funkcjonuje, szkolnictwo zdycha, a oni domu ludowe se budują, w których się nic nie dzieje. System działa, a przy okazji se fotkę zrobią.

50


ogosc ~ogosc (Gość)02.08.2021 09:43

Tak się bawią odcięci od świata, gmina z prawie wymarłym transportem publicznym,

50


ada ~ada (Gość)02.08.2021 09:01

dom ludowy, drogi obok skończyć nie mogą !! To się nazywa zarządzanie.A wszystko z naszych podatków.

50


goœć_gość ~goœć_gość (Gość)01.08.2021 12:34

Czyli dobrze rozumiem? Budynek oddany do użytku 9 miesięcy wcześniej, ale teraz robią otwarcie z pompą, żeby ktoś mógł się polansować i ogrzać w blasku fleszy ? Ile taka impreza kosztuje i jaki jest sens ją organizować po tylu miesiącach ?

151


Atansjon ~Atansjon (Gość)01.08.2021 22:46

Następna hucpa w stylu bum tarara bum, albo bum cyk cyk. Naprawdę orkiestra przygrywała?

81


MEZ. ~MEZ. (Gość)01.08.2021 13:34

Przebudowany i otwarty od blisko ponad roku wiejski dom kultury i 10 osób przyszło się lansować , rozmaite Lorki, Migacze , Ziemby itp . indywidua za publiczne pieniądze udają zbawców narodu a tyle dziedzin życia publicznego leży. Vide publiczna służba zdrowia. Pora pogonić w krzaki tę ekipę . Najwyższy czas.

171


dk91 ~dk91 (Gość)01.08.2021 21:20

Potrzeba nam więcej domów ludowych. Zamknijcie fabryki, magazyny, szkoły, placówki służby zdrowia i zmieńcie je na domy ludowe, to jest przyszłość.

61


Klocek ~Klocek (Gość)01.08.2021 12:13

Mam wujka w goleszach i za dwa lata mnie odwiedzi dopiero

33


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat