Dogonili lisa. Hubertus w gminie Czarnocin

ePiotrkowRegion Środa, 31 października 20180 1380
Po raz jedenasty w gminie Czarnocin odbył się tradycyjny Hubertus, czyli święto myśliwych, leśników i jeźdźców, organizowane na zakończenie sezonu jeździeckiego, a przez myśliwych na początku sezonu polowania jesienno-zimowego.

Tak jak w latach ubiegłych patronat nad imprezą objął wójt gminy Roman Miksa, który powitał wszystkich uczestników na boisku w sołectwie Rzepki. Następnie uczestnicy konno, na wozach i zaprzęgach przejechali do Szynczyc. Głównym punktem imprezy tradycyjnie jest gonitwa, podczas której konno ściga się lisa - jeźdźca z ogonem przypiętym do lewego ramienia. Ten, kto zerwie ogon, wygrywa i ma prawo wykonać rundę honorową wokół miejsca pogoni i za rok sam uciekać jako lis. W tym roku w rolę lisa wcielił się Artur Świda, który cierpliwie wodził pozostałych jeźdźców. Po wytrwałej ucieczce uległ niestety, lisią kitę przejął Paweł Jakubczyk, reprezentujący Stowarzyszenie Ułanów im. OWWP majora Hubala. Tradycyjne gonitwa zakończyła się dekoracją koni biorących udział w gonitwie, wręczeniem pucharu za schwytanie lisiej kity, nagród dla uczestników oraz biesiadą.


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat