Dofinansowanie na plac zabaw i siłownię w Stradzewie

Urząd Gminy Wola KrzysztoporskaRegion Wtorek, 03 sierpnia 20211 900
Wkrótce w Stradzewie powstanie plac zabaw z siłownią zewnętrzną. Gmina Wola Krzysztoporska uzyskała na ten cel dofinansowanie z budżetu województwa łódzkiego. Umowa w tej sprawie podpisana została 29 lipca 2021 r.
fot. UG Wola Krzysztoporska

Koszt budowy placu zabaw i siłowni zewnętrznej w miejscowości Stradzew (gmina Wola Krzysztoporska) wstępnie oszacowano na 131.096 zł (ostateczna kwota znana będzie po przetargu), a dotacja z budżetu województwa łódzkiego przekazywana w ramach programu „Infrastruktura Sportowa Plus” wyniesie 45.000 zł. Umowę w tej sprawie 29 lipca podpisał wicemarszałek województwa łódzkiego Zbigniew Ziemba i wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek przy kontrasygnacie skarbnika gminy Wiesława Jagiełły.

 

Inwestycja ma zostać wykonana do połowy grudnia tego roku i obejmie budowę placu zabaw i siłowni zewnętrznej, w skład których wchodzą m.in.: urządzenia zabawowe, urządzenia sportowe, oświetlenie, ławki, kosze na śmieci, szata roślinna, układ komunikacji wewnętrznej oraz ogrodzenie.

 

Powierzchnia placu zabaw to 181,04 m2, a siłowni zewnętrznej – 189,89 m2. Wewnątrz powstaną utwardzone kostką betonową ciągi komunikacyjne (87,70 m2) i betonowe palisady. Nasadzone rośliny pełnić będą funkcję nie tylko estetyczną, ale i parawanową – chroniącą obiekt od niekorzystnych warunków zewnętrznych. Panelowe ogrodzenie zewnętrzne zapewni natomiast bezpieczeństwo bawiącym się dzieciom i ochroni przed dewastacją.

 

Budowa tego kompleksu sportowo-rekreacyjnego to odpowiedź na zgłaszane od dłuższego czasu wnioski mieszkańców Stradzewa, którzy już cieszą się, że na ich terenie powstanie atrakcyjne miejsce spotkań służące integracji i aktywnemu spędzaniu czasu wolnego przez całe rodziny.


Zainteresował temat?

1

3


Komentarze (1)

Chcesz dodać komentarz?Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
Kazik ~Kazik (Gość)03.08.2021 11:38

To sa te samorządowe inwestycje boiska place zabaw i na tym koniec i jak do tej pory nie powstał żaden zakład pracy

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat