Dodatkowe utrudnienia między Piotrkowem a Kamieńskiem

GDDKiARegion Piątek, 19 lutego 20214 2762
W związku z gwałtownym pogorszeniem się stanu nawierzchni jezdni na drodze krajowej nr 1 (odcinku „B” budowanej autostrady A1) między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem, wykonawca zmuszony został do wprowadzenia od soboty (20 lutego) ograniczeń w ruchu.
fot. GDDKiA Łódź

Będą one polegały na tym, że na blisko trzykilometrowym odcinku trasy (413 – 415 km) na wysokości Parzniewic z użycia wyłączony zostanie skrajny prawy pas dla jadących w kierunku Katowic. Oznacza to, że w tym miejscu ruch będzie odbywał się w układzie 1+1 (jeden pas ruchu w kierunku Łodzi i jeden w kierunku Katowic) w miejsce dotychczasowego układu 2+1 (jeden pas ruchu do Łodzi, dwa w stronę Katowic).

- Przyczyną takiego stanu rzeczy są panujące w ostatnim czasie warunki pogodowe, powodujące gwałtowną degradację nawierzchni drogi. Należy w tym miejscu przypomnieć, że jest to ostatni z budowanych odcinków autostrady A1, gdzie ruch w obu kierunkach odbywa się niemal całkowicie po starej jezdni. Przewiduje się, że jak tylko aura pozwoli, na wyłączonym pasie ruchu zostaną przeprowadzone prace w technologii, która zapewni większą trwałość wykonanych robót, a co za tym idzie poprawi bezpieczeństwo kierowców. Powinno to nastąpić w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Niezależnie od tego bieżące prace związane z usuwaniem ubytków prowadzone są cały czas na całym odcinku między Piotrkowem Trybunalskim i Kamieńskiem, o czym informujemy na bieżąco - mówi Maciej Zalewski, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi.

Ruch po starej jezdni będzie się odbywał do momentu ukończenia prac związanych z budową nowej betonowej jezdni wschodniej, co powinno nastąpić w połowie roku. Opisywany odcinek można ominąć jadąc DK91.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_artrozpuo ~gość_artrozpuo (Gość)19.02.2021 19:15

A co z DK91 od Rozprzy do Piotrkowa są już takie dziury ze o wypadek nie trudno takie są już głębokie

70


gość_same plusy ~gość_same plusy (Gość)20.02.2021 16:12

Dodatkowe, czyli utrudnienia+

10


gość_niechcice ~gość_niechcice (Gość)19.02.2021 23:08

Jak rozjadą dk 91 to gdzie będą objazdy? Mróz puścił drogi razem z nim ????

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat