Do rozbiórki nie mogli używać ciężkiego sprzętu

Strefa FM Czwartek, 08 listopada 201213 5634
Rozbiórka kamienicy przy ulicy Starowarszawskiej 27 w Piotrkowie dobiega końca. W tym roku wyburzenie żadnej miejskiej kamienicy nie spowodowało chyba tak dużych kontrowersji.

Mieszkańcy budynków przy ulicy Starowarszawskiej 25 od początku alarmowali, że podczas rozbiórki wspomnianej kamienicy pękają ściany w ich mieszkaniach. Ich zdaniem to wina ciężkiego sprzętu, który jest używany przy tej rozbiórce. Tymczasem w projekcie rozbiórki jest wyraźnie napisane, że roboty powinno się prowadzić wyłącznie sposobem ręcznym z użyciem narzędzi i urządzeń. Zabrania się przy tym stosowania sprzętu budowlanego i ciężkich elektronarzędzi.

- My się po prostu boimy, czy któregoś pięknego dnia nie znajdziemy się nagle piętro niżej, albo na cmentarzu. Koparka jest używana non stop. To zresztą słychać – mówi Roman Piskorz, mieszkaniec oficyny. - Ciężki sprzęt nie był przewidywany do rozbiórki. Jestem tam codziennie i nigdy nie widziałam, żeby ściany, stropy, czy dach były rozbierane przy pomocy ciężkiego sprzętu. Natomiast ciężki sprzęt tam pracuje i musi pracować, bo ładuje na wywrotki gruz. Nie wiem, być może sam fakt pracy koparek kojarzy się z tym, że rozbiórka prowadzona jest przy pomocy maszyn. Wszystkie usterki na sąsiedniej kamienicy (spowodowane rozbiórką) są już poprawione – mówi Barbara Malec, inspektor nadzoru na rozbiórkach przy Starowarszawskiej 27 i 29.

Pojawia się jednak pytanie czy ciężki sprzęt, który tam pracuje nie spowoduje nowych strat. Wykonawca rozbiórki ma czas do 15 listopada na jej zakończenie, jeśli podczas odbioru technicznego administrator budynków przy Starowarszawskiej 25 stwierdzi, że niezbędna jest inspekcja tych budynków, urzędnicy takowej dokonają. Wtedy też ewentualnie okaże się w jakim stopniu rozbiórka kamienicy przyczyniła się uszkodzenia budynków przy Starowarszawskiej 25 i czy niezbędne są jeszcze jakieś prace naprawcze.

To, czy rozbiórka była prowadzona bez użycia ciężkiego sprzętu, mogą ocenić państwo sami.


(Strefa FM)


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (13)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ares1 ~ares1 (Gość)09.11.2012 12:20

Wyczyście ten teren jak najszybciej z tych ruder!!!

00


Kaźmirz ~Kaźmirz (Gość)09.11.2012 10:38

Żeby ja byl bleszczaty na jedno oko to może by i uwierzyl w to rozbiórkie ciężkim sprzętem ;-)

00


wieki wieków ~wieki wieków (Gość)09.11.2012 02:36

Cytuję:
Mieszkańcy budynków przy ulicy Starowarszawskiej 25 od początku alarmowali, że podczas rozbiórki wspomnianej kamienicy pękają ściany w ich mieszkaniach.

Widocznie tam wszystko nadaje się tylko do rozbiórki... XXI wiek a ludzie w tych kamienicach mieszkają jak w latach 30-tych ubiegłego wieku i nikogo z władz państwowych od lat to nie interesuje żeby coś ulepszyć i odnowić! Witaj Polska Irlandio!!!

00


gość ~gość (Gość)08.11.2012 22:55

Mieszkam po sąsiedzku i jakoś nie przeszkadzają mi te prace rozbiórkoowe. Przy okazji pozdrowienia dla naszego sąsiada pana Piskorza, który nie wie w jakim świecie żyje.

00


obiektywny ~obiektywny (Gość)08.11.2012 20:11

Jaki Pan , taki kram.Inspektor Nadzoru i Kierownik Budowy winni przwstrzegać opisu w projekcie a nie robić sobie jak chcą by pomóc wykonawcy

00


anonim ~anonim (Gość)08.11.2012 19:01

Chyba ten Pan Roman Piskorz ma problem ze wzrokiem. Tu wyraźnie widać, że koparka ładuje tylko gruz a nie burzy mury. Na drugim filmie świetnie jest pokazana praca robiona młotem - ręcznie. Niektórzy poprostu tylko żerują na tym żeby cudzym kosztem polepszyć sobie warunki mieszkaniowe. Niech Pan Piskorz weźmie się do roboty i kupi sobie mieszkanie w lepszym stanie !!!

00


Piedra ~Piedra (Gość)08.11.2012 18:08

?

00


Waleriana ~Waleriana (Gość)08.11.2012 17:54

Jaka rozbiórka ciężkim sprzętem? Na filmach tego nie widać, może po prostu ładowali gruz? Operator niech się bardziej postara następną razą.

00


matka przełożona ~matka przełożona (Gość)08.11.2012 17:32

Każden jeden, któren kłamie Bogu i bliźniemu swemu, że nie widzi, a widzi, nie dostąpi Bram Królestwa Niebieskiego. Albowiem Królestwo to do czystych w mowie i uczynku należeć będzie.
A niegodziwości wasze spisane będą i na Sąd Ostateczny zawezwani będziecie.
Szczęść Boże!

00


XYS ~XYS (Gość)08.11.2012 17:23

A gdzie mój komentarz?

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat