Do porozumienia w sprawie tunelu w Piotrkowie daleko

Strefa FM Wtorek, 19 marca 201951 6505
Trwają negocjacje w sprawie wybudowania tunelu pod torami w ul. Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim. Nie wiadomo czy inwestycja zostanie zrealizowana, ponieważ miastu nie podoba się zaproponowana przez kolej umowa.
fot.ToSta

Przypomnijmy, przedstawiciele PKP Polskie Linie Kolejowe w ramach projektu "Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami", zaproponowali, aby w Piotrkowie Trybunalskim wybudować tunel dla samochodów osobowych. Jak poinformował nas prezydent Krzysztof Chojniak, odbyły się już pierwsze rozmowy na ten temat. W trakcie ich przebiegu okazało się, że przedstawiciele władz spółki nie do końca wiedzą, jaka może być skala problemów, wynikających z inwestycji realizowanej w historycznym centrum miasta i skali niezbędnych na ten cel wydatków. Planowany tunel wymaga m.in. zmiany strategii komunikacyjnej miasta, należy go wkomponować w istniejącą zabudowę

 

- Umowa przedstawiona przez PKP PLK była bardzo niekorzystna dla miasta, 100% ryzyka leżałoby po naszej stronie. Oprócz tego ta inwestycja niosła za sobą wiele innych minusów, przede wszystkim tunelem mogłyby przejechać jedynie samochody osobowe. My musielibyśmy zaplanować wydatki na wypłatę odszkodowań i kompletnie przebudować niedawno wyremontowaną ulicę POW i Słowackiego - dodaje Jarosław Bąkowicz, kierownik Biura Prasowego piotrkowskiego magistratu.

 

PLK proponowały miastu wsparcie w wysokości ok. 9,2 mln (netto). Według prezydenta, przy tym poziomie planowanych wydatków, na wiele to nie wystarczy. Włodarze Piotrkowa Trybunalskiego nadal są zainteresowani budową tunelu, jednak na innych warunkach. Jeśli kolej zmieni podejście to współpraca jest możliwa.


Zainteresował temat?

2

6


Komentarze (51)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)26.03.2019 12:57

Tunel to konieczność. Im wcześniej tym lepiej. Powodem brak przpustowości ulic niedostosowanych do takiego natężenia ruchu. W ciągu ostatnich 3 lat przybyło w PT o 50% samochodów. Mamy 60tys aut podczas gdy wcześniej przez wiele lat utrzymywała się tendencja 40tys.( dane z Radia Strefa FM). Liczba ta stale rośnie. Obecnie przy zamknietym przejezdzie często potrafi się korkować skrzyżowanie gdzie McDonald, a będzie jeszcze gorzej....

03


gość ~gość (Gość)19.03.2019 22:51

Przed remontem ulicy POW należało wymusić na PKP budowę tunelu i całego układu komunikacyjnego w tym rejonie. Teraz to trzeba wszystko zaorać i zbudować od nowa. No ale przecież taki był cel, aby było jak było.

56


gość ~gość (Gość)20.03.2019 07:23

Co oni wymyślają. W głowie niech sobie tunel zrobią.

82


Piotr Piotrranga19.03.2019 14:15

Może by się ktoś z magistratu pofatygował na miejsce i spróbował by sobie wyobrazić tam wąwóz ok 4m dla samochodów osobowych lub 5-6 m głębokości w przypadku tunelu dla autobusów.
Jakby się to komponowało z zabudowa.
Nie wiem jakie zioła tam jarają ale Magistrat odleciał - kompletna utrata więzi z rzeczywistością. Albo siedzą za murami a miasto oglądają tylko na planach i na wynikach sondaży rankingów itp. ale efekt ten sam.
PS
Jak już bardzo ale to bardzo chcecie dociążyć Słowackiego ruchem a jednocześnie bardzo nie chcecie wykorzystać istniejącego wiaduktu na Narutowicza i koniecznie chcecie zmarnować kasę z PLK która można spożytkować albo na Roosevelta albo na Rolniczej to zróbcie tunel w ciągu Bełzackiej - Zielona.
Ciąg komunikacyjny: Słowackiego Czarna do Zielonej tunel Bełzacka Młynarska Słowackiego. W ciągu Słowackiego to przejście podziemne w miejsce tej kładki. Kładkę można wykorzystać gdzieś w rejonie Partyzantów.
Nie będzie to chociaż szpecić .

193


gość ~gość (Gość)20.03.2019 08:01

Ja polecam tak zrealizować inwestycje :60% dadzą ludziowie z zbiórki a 20% miasto (czyli ludziowie ) a resta PKP brawo polska.

16


Ep ~Ep (Gość)19.03.2019 13:59

aż się boje decyzji radnych, bo możemy już z tego tunelu nie wyjechać

140


Oj tam oj tam ~Oj tam oj tam (Gość)19.03.2019 21:47

Ja bym zainwestował w dodatkowy wiadukt Dmowskiego - czarna/fabryczna wraz z przebudowa tych ulic. No i obowiązkowo wiadukt na Roosevelta...

22


Oj tam oj tam ~Oj tam oj tam (Gość)19.03.2019 21:37

Sprzedać dworzec pkp wraz z przejazdem spółce mobilis i za pare lat sprawa sama sie rozwiąże 😊

80


wwwww ~wwwww (Gość)19.03.2019 21:16

Może radni i wójt z Gorzkowic przejęli by inicjatywę i zaproponowali by PLK budowę tunelu w Gorzkowicach?

04


Kukizowiec ~Kukizowiec (Gość)19.03.2019 17:54

Dobrze, że Magistrat stara się podnosić trudności związane z wymyśloną przez kogoś w zacisznym gabinecie mrzonką, ale...mówić nie, potrafi każdy. Może żeby kasa z PLK nie przepadła należałoby przedstawić jakąś alternatywę? Bardziej realną? Za dużo się pewnie domagam od "profesora" Chojniaka?

62


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat