Do niespodzianki zabrakło niewiele

Środa, 24 października 20189
Do 58. minuty spotkania piłkarki Piotrcovii toczyły wyrównany bój z faworyzowanymi rywalkami z zespołu Metraco Zagłębie Lubin, które w tym sezonie nie przegrały jeszcze żadnego spotkania. Dopiero kilkadziesiąt sekund przed końcem meczu lubinianki wypracowały trzybramkową przewagę i ostatecznie wygrały to spotkanie 26:23 (14:12).

Pierwsza część tego meczu była niezwykle wyrównana, miedziowe co prawda od początku prowadziły, ale maksymalnie dwiema bramkami i za każdym razem piotrkowianki niemal natychmiast doprowadzały do wyrównania. Dwie ostatnie bramki w pierwszej połowie rzuciły ostatecznie Jovana Milojević i Viktoria Belmas, dzięki czemu przyjezdne zeszły do szatni prowadząc 14:12.

Druga połowa była niemal identyczna, miedziowe obejmowały prowadzenie, a piotrkowianki je niwelowały i tak do 58. minuty, wówczas trener Piotrcovii przy stanie 23:24 poprosił o przerwę, po niej bramki rzucały już jednak tylko lubinianki, a konkretnie Kinga Grzyb i Małgorzata Trawczyńska, zapewniając tym samym zwycięstwo swojej drużynie.

W meczu 9. kolejki PGNiG Superligi Piotrcovia zmierzy się na wyjeździe z KPR Jelenia Góra, to spotkanie odbędzie się 3 listopada.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 23:26 (12:14) Metraco Zagłębie Lubin

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Opelt, Sarnecka, Kolasińska - Ciura 4/3, Belmas 3, Zaleśny 3, Cygan, 2, Despodovska 2, Wasilewska 2, Wypych 2/1, Ivanović 2, Gajewska 1, Kopertowska 1, Senderkiewicz 1.