Do mediateki można wchodzić z wózkami dziecięcymi?

Strefa FM Piątek, 13 grudnia 201925 3010
"Wózki dziecięce prosimy zostawiać przy szatni" - tabliczka z takim napisem pojawiła się jakiś czas temu w piotrkowskiej mediatece. Wywołało to wiele kontrowersji wśród mieszkańców, którzy nie wyobrażają sobie, by do placówki nie dało się wejść z wózkiem. Tablica ta to jednak... nie do końca zakaz.

Wyraz swoim żalom i oburzeniu mieszkańcy Piotrkowa dali m.in. na portalach społecznościowych, ale również w komentarzach na portalu epiotrkow.pl. - "Wózki dziecięce prosimy zostawiać przy szatni"- czy to oznacza, że wózek zostawiamy przy wejściu i dalej z dzieckiem pod pachą możemy już chodzić i ekscytować się zbiorami biblioteki? A co z osobami niepełnosprawnymi, którzy poruszają się na wózkach? Też mają go zostawić? - pytają piotrkowianie.

 

Zgłosiliśmy się w tej sprawie do dyrektor placówki Renaty Wojtczak - Do mediateki można przychodzić z wózkami - zapewniła nas. - Jest nowa tablica, która oznacza, że oznaczyliśmy miejsce, gdzie można bezpiecznie go zostawić. Zrobiliśmy to po to, by rodzice nie zostawiali pustych wózków w przejściach, bo to powodowało zagrożenie dla innych użytkowników obiektu. Oczywiście jeżeli ktoś chce, to może wjechać na teren biblioteki, jednak wtedy bierze na siebie odpowiedzialność za swój wózek.

 

Wszystkie zakazy, które obowiązują na terenie mediateki wywieszone są na drzwiach do budynku. W razie wątpliwości zawsze można pytać dyrektor lub innych pracowników obiektu. 


Zainteresował temat?

6

3


Komentarze (25)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

camillo ~camillo (Gość)14.12.2019 22:45

To przecież nie ma większego sensu. W szatni można zostawić ubranie wierzchnie a wózek jest po to , aby w nim dziecko wozić. Jak to sobie Pani Dyrektor wyobraża ... zostawiamy wózek obok szatni i nosimy dziecko po Mediatece pod pachą? Bez sensu wydzielanie miejsca na wózki , z nim rodzic powinien właśnie poruszać się po Mediatece bo po to wymyślono wózek. Rower można zostawić , samochód na parkingu ale na pewno nie wózek.

31


gość ~gość (Gość)14.12.2019 14:07

A ja mam wózek za 3 tyś i nie zostawię przy szatni tylko wjeżdżam dalej

31


-gość ~-gość (Gość)14.12.2019 12:58

Z artykułu wynika, że w mediatece jest specjalne wydzielone miejsce dla wózków. Jest to bardzo dobre rozwiązanie. Gdy stoją puste w ciągach komunikacyjnych, utrudniają przemieszczanie się innym użytkownikom. Mediateka to placówka publiczna i porządek musi być. Prywatnie, można sobie postawić pusty wózek w przedpokoju i przeciskać się, ile dusza zapragnie.

12


gość ~gość (Gość)14.12.2019 09:45

Ja bym proponował obuwie na zmianę

20


gość ~gość (Gość)13.12.2019 23:03

Ostatnio kiedy korzystałam z telefonu tzn mialam otworzone notatki na poczcie, gdyż komputery były pozajmowane, a chciałam odrobić lekcje, ochroniarz zwrócil mi uwagę, że jest zakaz korzystania z telefonow i, że jeśli za chwile znowu zobaczy,że go używam, to mi go zabierze i odda przy wyjściu. Takim oto sposobem osobiście moja noga już tam raczej nie postanie,gdyż jest dwudziesty pierwszy wiek i no z całym szacunkiem, ale nawet w szkole w 70% potrzebny jest telefon, nauczyciele wiele rzeczy wysyłają na maila, proszą o zrobienie zdjęcia zadaniom, o odtworzenie czegoś, czy sprawdzenie w internecie na lekcji... Skoro w mediatece stanowiska z komputerami są zajęte(głównie przez emerytów siedzących tam po 5 godzin z rzędu a ja nie mogę używać własnego urządzenia w celu pomocy przy pracy przez 20 minut , no to troszkę żałosne

30


gość ~gość (Gość)13.12.2019 10:43

Jest tyle ciekawszych tematów do rozmów. Wszędzie tylko da medioteka tfuu

84


gość ~gość (Gość)13.12.2019 20:59

A po co tam wchodzić?

21


a kiedy pojawią sie bileterki z psami? ~a kiedy pojawią sie bileterki z psami? (Gość)13.12.2019 20:55

bileterka bilet sprawdzi, wpuści
pies powonienie sprawdzi i nie wpuści..owszem bilecik ważny na 18.oo ale do łaźni

13


gość ~gość (Gość)13.12.2019 17:15

Pracownicy raczej sami nie ogarniają jeszcze tego obiektu.

31


dramat Piksel ~dramat Piksel (Gość)13.12.2019 16:28

A czy można tam chodzić z pieskiem? Bo do Focusa można.

13


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat