Do dzików będą strzelać dłużej

ePiotrkowRegion Wtorek, 10 września 201915 3315
Termin sanitarnego odstrzału dzików w kilku okręgach łowieckich naszego regionu został wydłużony 31 grudnia 2019 roku, wcześniej informowano, że zakończy się 31 października.
fot.: pixabay

Rozporządzenie wojewody łódzkiego umożliwia redukcję pogłowia dzików między innymi na terenie miasta Piotrkowa Trybunalskiego oraz powiatów:

  • piotrkowskiego
  • bełchatowskiego
  • opoczyńskiego
  • tomaszowskiego


Odstrzał zarządzono w ramach działań zapobiegawczych, których celem jest uniemożliwienie wtargnięcia wirusa afrykańskiego pomoru świń (ASF) na teren naszego regionu, cechującego się bardzo dużym pogłowiem świń. Omawiany odstrzał sanitarny umożliwi minimalizację ryzyka rozprzestrzenienia wirusa ASF na teren powiatu piotrkowskiego oraz pozostałych wymienionych, za pomocą naturalnego wektora, jakim jest dzik. 

 

Pełną listę obwodów łowieckich naszego regionu, w których zarządzono sanitarny odstrzał dzików znajdziecie tutaj.


Zainteresował temat?

1

3


Komentarze (15)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)10.09.2019 16:04

Wybić zarazę i nie będą chodzić po ulicach

27


gość ~gość (Gość)10.09.2019 13:57

Lubię dziki. Mam 14 lat.

45


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat