artykuł sponsorowany

Do czego służą taśmy pakowe?

Wtorek, 14 września 2021 286
Taśmy pakowe to niewielkie akcesoria stosowane do ręcznego i maszynowego pakowania towarów. Jakie są rodzaje taśm pakowych? Gdzie znajdują zastosowanie i… gdzie warto je kupić? Podpowiadamy.

 

 

Taśma pakowa to popularny produkt dostępny w każdym domu, biurze, magazynie, firmie logistycznej. Znany i powszechnie używany znajduje ogrom (także niestandardowych) zastosowań. Czym jest w praktyce taśma pakowa?

 

Czym jest taśma pakowa?

 

Taśma pakowa to jeden z podstawowych materiałów opakowaniowych. To taśmy klejące Służy ona do spajania gładkich i chropowatych powierzchni, zabezpieczania przesyłek paletowych i zaklejania pudełek.

 

 

Rodzaje taśm pakowych

 

Taśmy pakowe mogą przybierać formę solventowych taśm pakowych, akrylowych taśm pakowanych czy taśm pakowych hot-melt. Czym się od siebie różnią?

 

  • Solventowe taśmy pakowe wyróżniają się wyjątkową trwałością. Ich bazą jest klej z kauczuku i naturalnych żywic naturalnych. Z tego powodu solvent znajduje żartowanie nie tylko do łączenia powierzchni gładkich, ale także chropowatych. Świetnie sprawdza się także w wysokich i niskich temperaturach oraz przestrzeniach o podwyższonym poziomie wilgotności.
  • Taśmy akrylowe to taśmy stworzone z myślą o codziennym użytkowaniu i łączeniu gładkich powierzchni — zwłaszcza papierowych i foliowych. Choć są odporne na promieniowanie UV, nie nadają się do zabezpieczania towarów o długim czasie składowania.
  • Taśmy pakowe hot melt to taśmy z warstwą klejącą na bazie syntetycznego kauczuku. Odporne na wilgoć zapewniają wysoką trwałość i naprawdę dobrą siłę klejenia. Ich wytrzymałość plasuje się pomiędzy bardzo wytrzymałymi taśmami solventowymi a „akrylami”.

 

Najpopularniejsze zastosowania taśmy pakowej

 

Podstawowym zadaniem taśmy pakowej jest zabezpieczanie kartonów, przesyłek i paczek podczas transportu i magazynowania. Dzięki trwałemu klejowi taśma skutecznie spaja klejone powierzchnie, eliminując ryzyko przypadkowego otwarcia kartonu i uszkodzenia czy utraty zawartości. To jednak nie wszystko. Dzięki taśmie pakowej zabezpieczysz powierzchnie przed zabrudzeniem, oznaczysz konkretne opakowania (kartony lub koperty), a nawet… zwiększysz rozpoznawalność swojej firmy. Wyposażone w nadruk (np. z logotypem i hasłem reklamowym) taśmy pakowe mogą być także skutecznym nośnikiem treści reklamowych i dodatkowym elementem wspierającym działania marketingowe.

 

Gdzie kupić taśmy pakowe?

 

Jeśli zależy Ci na tym, aby połączyć wysoką jakość produktu z atrakcyjną dla portfela ceną, kup taśmę pakową w sprawdzonym sklepie internetowym. Z powodu działalności prowadzonej online, takie placówki ponoszą zdecydowanie niższe koszty niż te działające stacjonarnie. Mogą więc pozwolić sobie na to, aby zaoferować kupujących przyjazne ceny.

Źródło: https://e-gtp.pl/tasmy-pakowe

 


Zainteresował temat?

0

2


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat