Do Wielkanocy zakaz wstępu do lasów

Kraj Piątek, 03 kwietnia 2020105 9585
W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo, w związku ze stanem epidemii oraz dyspozycją Premiera RP Mateusza Morawieckiego, do 11 kwietnia włącznie, Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasu.
fot.: pixabay

Ostatnie dni pokazują, że mimo próśb i apeli, wciąż dużo osób wykorzystuje czas odizolowania na pikniki i towarzyskie spotkania, m.in. na terenach zarządzanych przez Lasy Państwowe. Dlatego na podstawie art. 11 ust. 2 ustawy z 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywołanych nimi sytuacji kryzysowych i w związku z § 17 ust. 1 rozporządzenia Rady Ministrów z 31 marca 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii, dyrektor generalny Lasów Państwowych polecił wprowadzić okresowy zakaz wstępu - do 11 kwietnia br. włącznie. Straż Leśna będzie egzekwowała przestrzeganie tego zakazu.

 

W czasach epidemii jedynie solidarne i odpowiedzialne zachowanie daje nadzieję na jej skrócenie i na szybki powrót do normalnego funkcjonowania. Prosimy o poważnie potraktowanie tych zakazów, w trosce o nas wszystkich. Ludzkie życie i zdrowie jest wartością nadrzędną. Możemy je ochronić jedynie poprzez wspólne poddanie się koniecznym i tymczasowym ograniczeniom.

 

źródło: www.lasy.gov.pl


Zainteresował temat?

0

4


Komentarze (105)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Andrew ~Andrew (Gość)08.04.2020 14:53

Ten zakaz nie ma podstaw prawnych, już to zauważył RPO Adam Bodnar. Paragraf 17 ust.1 na który powołuje się dyrektor Lasów Państwowych brzmi tak: "W okresie od dnia 1 kwietnia 2020 r. do dnia 11 kwietnia 2020 r. zakazuje się korzystania z pełniących funkcje publiczne i pokrytych roślinnością terenów zieleni, w szczególności: parków, zieleńców, promenad, bulwarów, ogrodów botanicznych, zoologicznych, jordanowskich i zabytkowych, a także plaż."

10


gość ~gość (Gość)04.04.2020 12:09

Nawet nie wiem co pisać bo ręce opadają... Zwyczajny człowiek nie może wyjść na spacer ale kasta myśliwych może wszystko... No bo to najważniejsza potrzeba postrzelać do zwierząt i wypić wódkę... No cóż, takie mamy społeczeństwo- ktoś na ten PiS głosował

140


kori ~kori (Gość)05.04.2020 23:12

Czy na RODOS mogę pojechać czy nie bo rosną drzewa na mojej działce

10


diolo ~diolo (Gość)05.04.2020 23:05

Jeżeli mam działkę na w lesie ale na terenach gminy nie lasów państwowych to tez nie wolno skoro jest ogrodzona itd

10


pandemicum debilicum ~pandemicum debilicum (Gość)03.04.2020 20:15

Oooo, jak w tym tempie będą wszystko zamykać, to niedługo do własnego kibla nie będzie można wejść. Tłumaczyłem, że to specjalnie rozdmuchana histeria i działania często sprzeczne z logiką i zdrowym rozsądkiem, to mnie zminusowali. Jakie jeszcze ograniczenia muszą Wam wprowadzić, byście otworzyli oczy? Siedzenie w domu to widać za mało. Muszą Wam jeszcze zainstalować monitoring w całym mieszkaniu i każdy domownik niech w innym pomieszczeniu siedzi. Do kibla zakaz wstępu, niech każdy robi na własną rękę.
P.D.

162


gość ~gość (Gość)04.04.2020 22:26

Mieszkam na terenie lasu,to mam wrócić do domu czy nie?

50


Sonny Boy Williamson ~Sonny Boy Williamson (Gość)03.04.2020 18:50

Bardzo dobrze, bo niektórzy nie rozumieją - brak jakiejkolwiek dyscypliny, całkowita głupota i sieczka w głowie. Jeszcze należy zamknąć na jakiś czas sklepy, które nie dostarczają dóbr pierwszej potrzeby, tzn. jedzenia i lekarstw: wszystkie sklepy z elektroniką, bo ci od włączania cen, sklep z dywanami oraz markety budowlane mogą roznosić wirusa. Jakby ludzie byli mądrzy, to niczego nie trzeba byłoby zamykać, ograniczać itd, Niestety - nie są.

827


Fakenews ~Fakenews (Gość)05.04.2020 09:51

https://www.wodarg.com/ mniej "paniczne" spojrzenie na ten cały bałagan, same naukowe fakty, niestety po niemiecku
https://swprs.org/a-swiss-doctor-on-covid-19/ "prasówka" zbierająca artykuły, badania o wiadomo czym. Strona pokazuje wiele przykładów siana paniki i dezinformacji w mediach.

20


gość ~gość (Gość)05.04.2020 07:55

Po world trade center zrobili obostrzenia na lotnisku,bin laden nie żyje,al zarkawi nie żyje dużo terrorystów nie żyje albo siedzi w więzieniu a obostrzenia zostały i teraz też zostaną przecież oni nam już nie popuszczą a dlaczego myśliwi mogą wejść czyżby lepsza kasta żeby jeszcze zwierzęta z lasu wygonili

40


kiblarz ~kiblarz (Gość)04.04.2020 23:48

A czy można chodzić, za przeproszeniem, do kibla? No bo ja... bardzo lubię chodzić do kibla i boję się, że tego też zabronią...

80


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat