Dni Otwartych Funduszy Europejskich W Tomaszowie. Na scenie Samokhin Band i IRA

ePiotrkowTomaszów Niedziela, 12 maja 20191 3215
Koncerty zespołów IRA i Samokhin Band odbędą się w niedzielę 12 maja na pl. Tadeusza Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim. Impreza zorganizowana w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich rozpoczęła się o 16:00.

Ładuję galerię...

W centrum Tomaszowa można skorzystać z wielu atrakcji. Wśród nich można znaleźć warsztaty, pokoje zagadek, strefy innowacji, konkursy oraz zabawy sportowe z koszykarkami Widzewa Łódź, które na co dzień występują w Energa Basket Lidze Kobiet. Są też tomaszowskie stoiska m.in.: Urzędu Miasta, Miejskiego Centrum Kultury, lokalnych przedsiębiorców i organizacji pozarządowych.

 

Uczestnicy tego wydarzenia są zainteresowani tym, w jaki sposób mogą korzystać z funduszy europejskich. - Nasi rozmówcy pytają m.in. o to na co można pozyskać fundusze europejskie. Mają oni pomysły na projekty. Szukają też dofinansowania na rozwój działalności gospodarczej. Mieliśmy pytania o wyposażenie firmy w nowoczesne maszyny, a nawet o wyposażenie szpitala - powiedziała nam Halina Zimnawoda z Lokalnego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich w Bełchatowie. 

 

Sam Tomaszów na przestrzeni ostatnich lat również skorzystał z unijnych pieniędzy. - Ta dzisiejsza impreza odbywa się na zmodernizowanym placu Kościuszki. Jego wyremontowanie było projektem wspieranym przez fundusze europejskie. Przez lata mieliśmy tu tylko parking, a teraz mamy piękne miejsce do spacerów, rekreacji czy właśnie organizacji imprez. Poza tym zakupiliśmy również niskoemisyjny tabor dla komunikacji miejskiej, a tomaszowianie mogą korzystać z bezpłatnych przejazdów. Zachęcam też do odwiedzenia parku Bulwary, który przez lata był bardzo zaniedbany, a teraz służy całym rodzinom - wymieniała Izabela Śliwińska, wiceprezydent Tomaszowa Mazowieckiego. 

 

W czasie imprezy mieszkańcy i goście mogą skorzystać z licznych stoisk. Dzięki jednemu z nich nasz region może niebawem stać się jeszcze bardziej zielony. - Promujemy akcję 100 tysięcy drzew na 100-lecie województwa łódzkiego. Zainteresowanie jest duże. Każdy może za darmo wziąć sobie od nas drzewko, przekazać rodzinie czy posadzić w dowolnym miejscu. Jesteśmy mile zaskoczeni olbrzymim zainteresowaniem - mówił Zbigniew Mocarski z Zespołu Nadpilicznych Parków Krajobrazowych.

 

Na scenie od około 19.30 usłyszeć będzie można Samokhin Band. To łódzka grupa wykonująca ciekawe mariaże jazzu, rocka, funky, nawet z domieszką folku. Tuż po występie łodzian publiczności zgromadzonej na pl. Kościuszki zaprezentuje się znany rockowy zespół IRA ze swoim frontmanem Arturem Gadowskim.


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (1)

Przypominamy o ciszy wyborczej. Wszystkie komentarze są moderowane.

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

X2 ~X2 (Gość)12.05.2019 18:10

Coś mało naiwnych impreza niewypał

13


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat