Dlaczego wszyscy kandydaci lewicy nie startują pod wspólnym szyldem?

Strefa FM Środa, 10 października 201826 4902
Do Sejmiku Województwa Łódzkiego pod szyldem SLD, a do Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego i Rady Powiatu Piotrkowskiego z list KWW Koalicja Samorządowa wystartują kandydaci na radnych, reprezentujący Sojusz Lewicy Demokratycznej i środowiska lewicowe. Niektórzy do tej pory kojarzeni z lewicą znaleźli się także na innych listach wyborczych, ale - jak podkreślał Grzegorz Adamczyk - przewodniczący piotrkowskiego SLD nie mają oni poparcia Sojuszu.

We wtorek przedstawiciele Sojuszu zaprezentowali kandydatów na radnych miejskich, powiatowych i wojewódzkich (szczegółowe listy prezentowaliśmy na naszym portalu już wcześniej tutaj, tutaj, tutaj i tutaj). Nie ma na nich jednak niektórych kandydatów, którzy do tej pory jednoznacznie byli kojarzeni z lewicą, bo w obecnych wyborach startują z innych komitetów.

 

- Nie popieramy kandydatów, którzy znajdują się na innych listach. Jan Dziemdziora złożył legitymację trzy lata temu, natomiast Szymon Miazek formalnie nadal jest członkiem SLD, ale jego przypadkiem zajmiemy się po wyborach (obydwaj kandydują do Rady Miasta z listy KWW Tak dla Piotrkowa - przyp. red.). Nie startujemy do Rady Miasta i Rady Powiatu pod szyldem SLD, ponieważ na naszej liście znajduje się wiele osób bezpartyjnych. Poza PiS żadna parta nie wystawiła kandydatów pod szyldem partyjnym, w wyborach samorządowych głosuje się na konkretnych ludzi, a nie na partyjne flagi. Chcemy poprawić dostępność do służby zdrowia, stworzyć rady seniorów, poprawić jakość dróg powiatu - powiedział Grzegorz Adamczyk, przewodniczący SLD w Piotrkowie Trybunalskim.

 

Z kolei Artur Ostrowski zaapelował do wyborców w imieniu kandydatów Sojuszu do Sejmiku Województwa Łódzkiego.

 

 - Wybory samorządowe rozpoczną się już 21 października, chciałbym przypomnieć, że piotrkowianie otrzymają trzy karty do głosowania, każdy będzie mógł wybrać prezydenta, radnych, ale także reprezentantów do Sejmiku Województwa Łódzkiego, w gminach wyborcy otrzymają z kolei cztery karty, ponieważ będą wybierać wójta lub burmistrza, radnych do rad gmin, radnych do Rady Powiatu oraz radnych do Sejmiku Województwa Łódzkiego. Tymczasem o tym ostatnim niewiele się mówi, a przecież to niezwykle ważna instytucja, odpowiedzialna za całe województwo. To właśnie tam zapadają decyzje dotyczące przyznania środków na różne gminne inwestycje. Szanowni państwo, nie zapominajcie o Sejmiku! - podsumował kandydat SLD do Sejmiku Województwa Łódzkiego.

 

KWW Koalicja Samorządowa jest jedynym piotrkowskim komitetem, który nie wystawił kandydata na prezydenta Piotrkowa Trybunalskiego i - jak podkreślał Artur Ostrowski - w tej chwili Sojusz nie popiera żadnego z dotychczas zgłoszonych kandydatów.

 

 


Zainteresował temat?

3

6


Komentarze (26)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)14.10.2018 15:10

Platforma obywatelska wraz z PSL zniszczyli ten kraj i nasze województwo. Wzrost bezrobocia w latach 2009-2014 wyłudzenia VAT sprzedaż naszego kapitału narodowego. Nie zbudowali infrastruktury przez to mamy za mało dróg i linii kolejowej. Nielegalne wysypiska śmieci z zagranicy na to oni pozwalają. Czas wygonić ich z województwa łódzkiego. Ja radzę aby głosować na PiS bo robią porządek w Polsce obniżyli wiek emerytalny w 2019 roku będziemy mieć cit na poziomie z 15 do 9% i walczą z patologiami w sądach.

03


} ~} (Gość)12.10.2018 22:32

a czy ktoś rozliczył towarzyszy po przegranych wyborach do samorządu w 2014 czyli Adamczyka i Ostrowskiego?co oni zrobili dla SLD i Piotrkowa?

11


kosowiak ~kosowiak (Gość)10.10.2018 20:32

Farbowane lisy partyjne utworzyli swoje komitety i udają bezpartyjnych: np. Piekarek w Moszczenicy czy Mariusz Stobiecki w Sulejowie - obaj z PSL-u czy teraz wstydzą się swojej partii?

82


gość ~gość (Gość)10.10.2018 22:48

A w woli pan wojt tez ze swojego komitetu wstydzi sie pisu ? Boi się że przegra? Odpowiem tak czy owak tak będzie

41


gość ~gość (Gość)10.10.2018 22:51

Proste. Wstydzą się i nie mają pod tym szyldem szans

51


gość ~gość (Gość)10.10.2018 22:47

Pan grzegorz niech już da sobie spokój z polityką

13


gośç z O ~gośç z O (Gość)10.10.2018 21:59

Honor.Ostrowski zapomnij o polityce!

12


Zainteresowany 123 ~Zainteresowany 123 (Gość)10.10.2018 20:57

Lewica jest jedyną szansą dla Piotrkowa !

57


gość ~gość (Gość)10.10.2018 20:00

chcą stoleczkow ale wiedzą że z SLD nic nie zwojuja bo to wstyd i hańba należeć do tej partii komuchów którzy tylko wymienili legitki PZPR.SLD w Piotrkowie nie ma i nie powinno być.Ostrowski cwaniak lis ucieka gdzie dadzą więcej bo i tak na Piotrkowie nic nie zwojuje.Wracaj na posadzkę nauczyciela i tak się już nahapales za swoich czasów ale apetyt rośnie w miarę jedzenia wiadomo jednak nie tym razem Komuchy nakradli posprzedawali tym razem się to nie uda ! Wróć komuno bo esbek kuno haha

56


Lenny ~Lenny (Gość)10.10.2018 18:02

Grzesiowi chyba znudziło zbijąc bąki w Heringu? Czerwoni emeryci co zgubili oscara.. marna tla lewica i dziemdziory nie ma.....

53


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat