ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Dlaczego warto zainwestować w ekogroszek?

Czwartek, 02 marca 2017 5405
Każdy z nas pragnie oszczędzić pieniądze na rachunkach za ogrzewanie. Jednak bardzo niewielu ludzi wykorzystuje alternatywne źródła energii cieplnej lub decyduje się na zakup ekogroszku. Dlaczego warto zmienić zdanie? Przede wszystkim to wysokiej jakości surowiec produkowany z węgla kamiennego i brunatnego, który wykazuje o wiele lepszą wydajność spalania w stosunku do węgla nieoczyszczonego.

Czym jest ekogroszek i dlaczego warto go stosować do gromadzenia energii cieplnej na użytek we własnym domu? To pytanie zadaje sobie większość Polaków, którzy borykają się z dylematem, czy warto w niego zainwestować. Ekogroszek jest stałym paliwem. Podczas produkcji jest kruszony i dokładnie przesiewany, dzięki czemu cechuje się większą skutecznością działania i mniejszym zanieczyszczeniem powietrza, ma więc bardzo dobry wpływ na środowisko w porównaniu do wielu tanich rodzajów węgla. Ziarna ekogroszku o granulacji od 5-25 mm sprawiają, że może być stosowany zarówno w piecach automatycznych posiadających dozowniki węgla jak i w kotłach retorowych z podajnikami paliwa.

 

Wygoda i nieporównywalna oszczędność

Ekogroszek jako paliwo, które cechuje się niską zawartością siarki (poniżej 0,6 %) dzięki czemu pozostawia niewielką ilość popiołu tuż po spaleniu. Ponadto spełnia wymogi Unii Europejskiej i jest uznawane za surowiec wysoce ekologiczny. Różnorodność granulacji, dostępność wielu gatunków ekogroszku, a także możliwość dostosowania poziomu wilgoci sprawiają, że coraz więcej Polaków decyduje się na wykorzystywanie tego surowca do ogrzania swoich gospodarstw domowych. Przed zakupem warto zastanowić się nad wyborem rodzaju ekogroszku: ten w worku zwykle jest droższy, ale bardziej odporny na warunki atmosferyczne. Zanim podejmiesz decyzję, oblicz uważnie, ile będzie Cię kosztować ogrzewanie domu tym surowcem. Pomyśl, ile pieniędzy jesteś w stanie zaoszczędzić, zanim podejmiesz ostateczną decyzję. Chcesz ogrzać mieszkanie i oszczędzić na rachunkach? Kup ekogroszek!

 

Artykuł powstał we współpracy z http://wegielsztygar.pl/


Zainteresował temat?

2

9


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat