Dlaczego "pomost" na Bugaju jest niedostępny?

ePiotrkow Czwartek, 22 kwietnia 202139 10181
Jedna z naszych czytelniczek zwróciła uwagę na niedostępność "pomostu" znajdującego się na jeziorze Bugaj, z którego przez wiele lat chętnie korzystali mieszkańcy naszego miasta. Zapytaliśmy o tę sprawę w piotrkowskim magistracie. Miejscy urzędnicy poinformowali, że jest to infrastruktura techniczna i wstęp na nią mają tylko uprawnione osoby.

Ładuję galerię...

Tzw. pomost jest zamknięty i dostępny wyłącznie dla właściwych służb. Dzieje się tak ze względów bezpieczeństwa, ponieważ miejsce to spełnia funkcję przelewową. - Jeśli poziom wody na jeziorze jest zbyt wysoki, wówczas woda jest odprowadzana odpowiednimi kanałami do rzeki Wierzejki - informuje Krzysztof Rudzki z biura prasowego Urzędu Miasta.


Zainteresował temat?

1

7


Komentarze (39)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Eeech ~Eeech (Gość)01.05.2021 22:48

O co ubywa, jak ktoś wejdzie?

10


Hhhhjj ~Hhhhjj (Gość)01.05.2021 22:35

Kto pozwolił wybudować obwodnicę koło takiego zbiornika gdzie dziś nie można nawet wyczyścić brzegów bo ekolodzy nie pozwolą to gdzie tu logika jest

10


Ja ~Ja (Gość)22.04.2021 21:54

Dziś jestem 41latkiem. Za czasów kawalerskich na "tamie" pływałem każdego lata. Skakaliśmy na główkę z poręczy do zalewu. Co odważniejsi i sprawniejsi (może zwariowani) skakali na bombę i główkę do środka. W kanałach odpływowych są drabinki wyjściowe. Można skakać i wychodzić aż się znudzi. Od lat 90tych i wczesnych 2tysięcznych nic technicznie się nie zmieniło, a dziś nawet wejść na obiekt nie można. To jeden ze znaków, że wolności mamy coraz mniej...

80


slawomir C. ~slawomir C. (Gość)23.04.2021 15:05

przez dekady mozna byo korzystac z systemu przelewowego a teraz nagle nie!? wladze iasta powinny sie obudzic! miejsce warte pielegnacji dopieszczenia - zbiornik oraz stare kapielisko - teraz popadaja w ruine! kolej waskotorowa moglaby byc atrakcja na skale ogolnopolska, zniknela bezpoworotnie - moznaby zrobic skansen itp ? wapiennik kolo kurnedza -wlasnosc prywatna!?!?! piotrkowski zarzadzcie miasta niech oblicze piotrkowskiej ziemi - tej ziemi sie wreszczie zmieni! a nie markety sroty pierdoty dla waszej miejskiej kasy! przeciez to dzieki mieszkancom macie prace i piekne wyplaty!!!! zal.pl :(

30


Adas ~Adas (Gość)23.04.2021 17:02

Włodarze miasta robią wszystko by ludzie uciekli z tego miasta, a oni ciągle tu są.

20


dekkers ~dekkers (Gość)22.04.2021 21:15

To jest zamknięte już chyba ze 3 lata - teraz się Pani obudziła...

32


Jjjj ~Jjjj (Gość)22.04.2021 13:20

No to w budżecie obywatelski robimy molo

171


Bugaj ~Bugaj (Gość)23.04.2021 06:18

Panie prezydencie Chojniak, przed wyborami Pan krzyczał rewitalizacja bugaja hahaha
Ta ściema o rewitalizacji Bugaja trwa od dlugich lat, chcesz wygrac wybory to gadaj o Bugaju???????? najprosciej zostawic naturze bo to park tylko wrjsc nie wolno????????????????

50


Uff ~Uff (Gość)22.04.2021 23:27

Pomost jest niedostępny bo to Piotrków

50


... ~... (Gość)22.04.2021 13:32

Niedługo cały Bugaj zarośnie i problem z pomostem sam się rozwiąże. Czy ktoś mi wytłumaczy dlaczego mając taki akwen mamy pseudo kąpielisko na Słoneczku, a nie kąpielisko z prawdziwego zdarzenia na dużym zbiorniku? Dlaczego nie ma tam, żadnej infrastruktury rekreacyjnej: kajaki, łódki, rowerki, pomosty, mola?

261