Dlaczego piotrkowski MOPR nie dowozi już paczek żywnościowych?

ePiotrkow Niedziela, 18 listopada 201817 5240
Do naszej redakcji zgłosił się mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego, który korzystał z tej formy pomocy. Jako osoba poruszająca się na wózku inwalidzkim mężczyzna ma problem, by dostać się do siedziby MOPR-u.
fot.: pixabay.com

Od pewnego czasu paczki nie są mu jednak dostarczane. Dlaczego? Okazuje się, że powód tej zmiany jest dość prozaiczny.

 

- Paczki wydaje fundacja z ul. Zamurowej. My jako Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie typujemy potrzebujących, do których mają one trafić. W zeszłym roku rzeczywiście kilka osób zgłosiło nam problem z ich samodzielnym odbiorem - powiedziała nam Małgorzata Obst, kierownik Zespołu Pomocy Środowiskom Rodzinnym w piotrkowskim MOPR-ze. Paczki istotnie są dość duże i ciężkie. Przez pewien czas udawało się jednak dowozić żywność potrzebującym. - Przedstawiciel fundacji samochodem rozwoził przesyłki pod wskazane adresy. Obecnie jednak ta osoba już w fundacji nie pracuje, więc niestety również dowozy się skończyły. Sugerujemy, by ci, którzy nie mogą samodzielnie odebrać od nas paczki, poprosili o pomoc rodzinę czy znajomych. Do nas nie trafiła żadna informacja, że istnieje problem z ich przejęciem. Jeżeli jednak faktycznie ktoś nie ma żadnej możliwości we własnym zakresie pobrać żywność, to będziemy się starali tej sytuacji zaradzić. Zapraszamy do MOPR-u. Na pewno znajdziemy jakieś wspólne rozwiązanie - dodaje Małgorzata Obst.


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (17)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)18.11.2018 10:47

Paniusie opiekunki z mopr powinny dostarczyć paczki osobie niepelnosprawnej, którą wytypowaly

24


Były kursant ~Były kursant (Gość)18.11.2018 10:25

Chcę zmian! Zagłosuję na samego siebie!

04


lestat lestatranga18.11.2018 10:05

też mi problem - wysłać dowolnego pracownika samochodem, za zwrotem kosztów, by porozwoził paczki, jeden odszedł może go drugi zastąpić...

31


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat