Dlaczego interesujemy się sportem?

Kraj Czwartek, 31 grudnia 20200 795
Zainteresowanie sportem będzie mieć w dzisiejszych czasach zróżnicowaną genezę. Powody mogą być najróżniejsze, zależy jakie ma potrzeby konkretna osoba. Na pewno jednak skutki zawsze są takie same - pozytywne.

Korzyści płynące z uprawiania jakiejś dyscypliny sportowej są oczywiste dla sfery psychicznej i fizycznej. Nie bez powodu przecież sport był bardzo ważny już w czasach starożytnych w wysoko rozwiniętej cywilizacji greckiej i rzymskiej. Ciało było tak samo ważne jak umysł. W dzisiejszych czasach też widać coraz większe zainteresowanie dobrą kondycją fizyczną, bo oraz większa ilość osób rozumie po prostu jak bardzo będzie to wpływać na nasze zdrowie. Dawno przecież już udowodniono, że regularne ćwiczenia to dotlenianie organizmu, ale również wzmacnianie mięśni i ścięgien. Dzięki temu kości są odciążone, a osoby, które regularnie biegają lub grają w piłkę, czy jeżdżą na rowerze, rzadziej zapadają na różne choroby.

 

 

Sport dla młodszych i starszych

 

Kult ciała, z którym mamy dzisiejszych czasach do czynienia nie jest już czymś negatywnym. Jeżeli przecież o poprawę naszego wyglądu, to możemy zbudować skuteczniej lepszą samoocenę. Dlaczego więc nie oddać się takiej praktyce? Aktywność fizyczna jest również szczególnie ważna z uwagi negatywne zjawiska występujące do współczesnych społeczeństwach takie jak choćby otyłość. Statystyki pokazują, że w ciągu ostatnich kilkunastu lat zwiększyła się znacznie liczba osób, które mają nadwagę.

 

Chodzi też nie tylko i wyłącznie o ludzi starszych, ale nawet o dzieci przedszkolne. Otyłość, jaka jest skutkiem jedzenia słodyczy to już powszechna praktyka. Dlatego lekarze zwracają uwagę, aby robić wszystko, żeby się wystrzegać takich negatywnych tendencji. Najprostszym sposobem jest po prostu poruszać się trochę bardziej intensywnie. Efekty są wówczas przecież zdumiewające. Wbrew pozorom wcale też nie musi to być jakiś duży wysiłek. A poza tym wybierając sportbonusowy.pl możesz rozpocząć rozrywkę w typowanie i jeszcze bardziej utwierdzić się w przekonaniu, że kochasz sport.

 

 

Bieganie pomaga schudnąć

 

Jeżeli chodzi konkretnie o otyłość, to najlepszym sposobem na zrzucenie kilogramów jest bieganie. Część osób wskazuje pływanie, a inni uważają, że to będzie jazda na rowerze. Zwróćmy jednak uwagę na to, że nawet podczas zwykłego joggingu zaangażowane będzie całe nasze ciało. Pracują nie tylko mięśnie nóg, ale przecież poruszamy też wtedy rękoma. Całe nasze ciało jest w ruchu.

 

Podczas biegania musimy też utrzymać równowagę i bardzo intensywnie oddychamy. Zwiększa się znacznie nasze tętno, poprzez co spalamy jeszcze więcej kalorii, aniżeli byśmy na przykład jechali na rowerze. Dlatego, jeżeli masz do wyboru przeglądanie ofert w internecie, czy też może założenie butów sportowych, to lepiej jest zrobić to drugie. Już po 10 minutach zauważysz, że Twoje tętno wzrosło i zaczynasz się pocić. Jednocześnie poczujesz też - swego rodzaju - przyjemne zmęczenie. Tak właśnie będzie działać dotlenienie naszego organizmu, a ściślej mówiąc mózgu. Jak wiadomo, za przyjemność tę będą odpowiedzialne endorfiny.

 

 

Sport to lepsza socjalizacja

 

Nie zapominajmy też o walorach socjalizacyjnych. Szczególnie będą się ujawniać w sportach drużynowych. To z kolei czynnik bardzo ważny w przypadku dzieci, które w ten sposób będą się uczyły współpracy i współzawodnictwa, ale na ściśle ustalonych zasadach. Dzięki temu uczymy się po prostu moralności, czyli o działaniach dozwolonych i zabronionych. Potrafimy szybciej się odnaleźć w relacjach społecznych na gruncie zawodowym i towarzyskim.

 

materiał zewnętrzny


Zainteresował temat?

0

1


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat