Dla kogo dofinansowanie do wyprawki szkolnej?

ePiotrkow Środa, 09 sierpnia 20172 4113
Program „Wyprawka szkolna” - dofinansowanie na zakup podręczników – realizowany jest w Piotrkowie Trybunalskim również w tym roku. Mogą z niego skorzystać uczniowie: słabowidzący, niesłyszący, słabosłyszący, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, z niepełnosprawnością ruchową, w tym afazją, z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub znacznym, z autyzmem, w tym zespołem Aspergera, z niepełnosprawnościami sprzężonymi.

Jak informuje Urząd Miasta w Piotrkowie, program obejmuje uczniów uczęszczających w roku szkolnym 2017/2018 do:

- klas II i III dotychczasowej zasadniczej szkoły zawodowej prowadzonych w branżowych szkołach I stopnia,

- klasy I branżowej szkoły I stopnia,

- liceum ogólnokształcącego i technikum lub szkoły specjalnej przysposabiającej do pracy

- do klas IV-VI ogólnokształcącej szkoły muzycznej II stopnia, klas IV-VI ogólnokształcącej szkoły sztuk pięknych, klas VII-IX ogólnokształcącej szkoły baletowej lub liceum plastycznego.


W przypadku uczniów z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym program obejmuje uczniów: klas II-III szkoły podstawowej*, zasadniczej szkoły zawodowej, klas dotychczasowej zasadniczej szkoły zawodowej organizowanych w branżowej szkole I stopnia, branżowej szkoły I stopnia, liceum ogólnokształcącego, technikum lub szkoły specjalnej przysposabiającej do pracy dofinansowanie obejmuje również zakup materiałów edukacyjnych.
*w przypadku gdy uczniowie ci nie korzystają z podręcznika do zajęć z zakresu edukacji: polonistycznej, matematycznej, przyrodniczej i społecznej, zapewnionego przez ministra właściwego do spraw oświaty i wychowania.

 
Wniosek można składać do dyrektora szkoły, do której będzie uczęszczał uczeń w roku szkolnym 2017/2018 do 11 września.


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)09.08.2017 23:14

A już myślałem że znowu dostaną socialiści tzn socialny elektorat PiS, który za kilka PLN więcej wybrał by nawet Putina na głowę tego kraju.

21


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat