Dieta pudełkowa – jak często spożywać posiłki?

Kraj Czwartek, 23 lipca 20200 1604
Dieta pudełkowa robi furorę wśród osób pragnących zmienić swój dotychczasowy tryb życia. Jest mnóstwo powodów, dla których to doskonałe rozwiązanie, jednak wraz z zakupem fit cateringu mogą pojawiać się pytania dotyczące stosowania diety na co dzień. Ten artykuł odpowie na te z nich, które dotyczą częstotliwości spożywania posiłków.

Fit catering – dlaczego jedzenie w regularnych odstępach czasu ma sens?
Każdy, kto choć raz próbował przejść na dietę na pewno słyszał, jak ważna jest regularność. Dietetycy zalecają jedzenie od czterech do sześciu małych posiłków dziennie w równych odstępach czasu. Zazwyczaj to trzy lub cztery godziny przerwy między daniami. Mimo udowodnionej naukowo skuteczności tego trybu, wiele osób wciąż twierdzi, że lepiej stosować głodówki lub ograniczyć do minimum liczbę spożywanych kalorii. Twierdzą, że mniejsza ilość posiłków, to zarazem mniejsza ilość kalorii, a zapotrzebowanie kaloryczne utrzymane na minusie to klucz do sukcesu. W rzeczywistości jednak takie myślenie jest błędem. Jedzenie jednego posiłku dziennie faktycznie przyczyni się do lekkiej redukcji wagi, ale będzie to efekt tymczasowy. Po powrocie do normalnego trybu wszystkie zrzucone kilogramy wrócą, możliwe, że nawet z nadwyżką. Jednakże nie można popadać w drugą skrajność i jeść zbyt dużo, gdyż zapas energii zostanie zmagazynowany w postaci tkanki tłuszczowej. Jedzenie posiłków o stałych porach ochroni organizm przed spadkiem cukru we krwi, który odpowiada za napady głodu. Dzięki temu odchudzanie będzie skuteczniejsze, a podatność na pokusy zredukowana do minimum.

 

Jak catering dietetyczny może pomóc w odchudzaniu?

 Catering dietetyczny zawiera w swojej ofercie kilka pudełek z zupełnie innymi posiłkami. Takie rozwiązanie sprawia, że jedzenie dostępne jest zawsze pod ręką. Wystarczy ustalić indywidualne pory spożywania posiłków i gotowe. W normalnych warunkach zanim podejdzie się do śniadania czy obiadu należy najpierw zrobić zakupy, z dostępnych produktów przygotować wybrane danie, a dopiero później przejść do jedzenia. Po konsumpcji trzeba jeszcze posprzątać i umyć naczynia. W związku z tym brakuje czasu na to, by dodatkowo zadbać o odpowiednie odstępy między posiłkami. Z dietą pudełkową ten problem znika, ponieważ zestaw gotowych dań dostarczany jest codziennie rano prosto pod drzwi. Wystarczy tylko otworzyć i wziąć pudełka ze sobą. Najlepsze jest to, że posiłki można zabrać ze sobą praktycznie wszędzie. Dzięki temu łatwiej sprostać codziennym wyzwaniom, bez towarzyszącego uczucia głodu. W pudełkach znajdują się dania możliwe do odgrzania, jak również przekąski ,,na szybko”. Fit catering ochroni przed spadkiem cukru, w związku z czym dostarczane regularnie porcje energii zasilą mózg i poprawią koncentrację, jak również pamięć.


Jak stosować fit catering, by był skuteczny?


Nawet najlepsza dieta nie przyniesie żadnych efektów, jeśli będzie przeprowadzona w nieprawidłowy sposób. Sam dostęp do zdrowego jedzenia nie zapewni żadnych rezultatów. Nawet regularne spożywanie posiłków zbyt wiele nie pomoże, jeśli mimo stosowania cateringu dietetycznego ktoś będzie podjadał. Nie chodzi o same słodycze i niezdrowe przekąski, ponieważ wiadomo, że one są zabronione. Chodzi o pozornie zdrowe potrawy, które mogą zwiększyć liczbę zjedzonych kalorii i przeszkodzić w odchudzaniu. Dieta pudełkowa np. z https://bedietcatering.pl/lodz/ przyniesie wyraźne rezultaty, jeśli posiłki będą spożywane w równych odstępach czasu, bez żadnych jedzeniowych grzeszków i z dbałością o odpowiednie nawodnienie organizmu. Efekt wzmocnić mogą jeszcze ćwiczenia, ale najważniejsze jest to, by faktycznie stosować się do poleconego przez ekspertów jadłospisu.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat