"Dialog pokoleń" w piotrkowskiej filii UJK

Strefa FM Wtorek, 14 maja 20190 2155
"Dialog pokoleń - nowe wyzwania dla doradztwa zawodowego wobec zmian na rynku pracy" to tytuł konferencji, która we wtorek odbyła się w piotrkowskiej filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Głównym celem spotkania było ukazanie różnic pomiędzy pokoleniami funkcjonującymi na rynku pracy oraz prezentacja rozwiązań na rzecz podnoszenia jakości i efektywności doradztwa zawodowego i edukacji.

Ładuję galerię...

- Coraz częściej słyszy się, że ukończone studia równają się zdobyciu pracy. Nie, studia dają mnóstwo możliwości, ale trzeba wiedzieć jak je wykorzystać. Tego typu konferencje pokazują jak je spożytkować na tak trudnym rynku pracy. - powiedział Jacek Bonarek, dziekan Wydziału Filologiczno-historycznego w piotrkowskiej filii UJK.

 

Do organizacji konferencji włączyli się również pracownicy Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi -Od kilku lat podejmujemy tego typu inicjatywy skierowane zarówno do doradców zawodowych jak i młodzieży. Takie spotkania dotyczą wszelkich zmian na rynku pracy. Tym razem podejmiemy temat zmiany pokoleniowej. Rozmawiamy o zmianach wartości, komunikacji międzypokoleniowej czy o motywowaniu młodzieży. Konferencja jest wielowymiarowa. Poza wykładami zaplanowany jest również panel warsztatowy. Studenci będą samodzielnie wypełniać wnioski i przedstawiać wyniki badań dotyczące tego jak żyje się w Piotrkowie Trybunalskim. - powiedziała Violetta Promny, kierownik piotrkowskiego oddziału Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej przy Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Łodzi.

 

Konferencja potrwa do godziny 15.00 i ma charakter otwarty


Zainteresował temat?

0

2


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat