Deszcz i silny wiatr przysporzyły pracy strażakom

Strefa FM Środa, 14 października 20203 3553
Jesień pokazuje swoje najgorsze oblicze. Także dziś mapa Polski pełna jest ostrzeżeń przed bardzo mocnym deszczem. W województwie łódzkim strażacy mieli pełne ręce roboty. Do lokalnych podtopień i zalanych piwnic wyjeżdżali 75 razy. Więcej pracy niż zazwyczaj mieli też strażacy z Piotrkowa i powiatu.
fot. pixabay.com

- Strażacy z terenu powiatu piotrkowskiego zostali wezwani do 10 zdarzeń związanych z warunkami atmosferycznymi. 5 interwencji dotyczyło wypompowania wody z zalanych posesji i budynków. Pozostałe 5 zdarzeń to wiatrołomy. Do niebezpiecznej sytuacji doszło w Jaksonku, gdzie drzewo przewróciło się na drogę i uszkodziło samochód. Na szczęście nikt nie ucierpiał. Nadal monitorujemy sytuację hydrologiczną i czekamy. Siły, którymi dysponujemy, są w pełnej gotowości do działania - mówi mł. bryg. Wojciech Pawlikowski z Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie.

W związku z ulewami i wichurami strażacy byli wzywani w całej Polsce ponad 1100 razy.


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_zaniepokojony ~gość_zaniepokojony (Gość)14.10.2020 14:59

Mi urwało pół drzewa i kto mi za to zapłaci?

21


nnn. ~nnn. (Gość)14.10.2020 15:35

To tylko jesień i to wczesna. Wystarczy tylko sobie wyobrazić /to dla tych którzy coś takiego posiadają/ co by to było w grudniu. Ale to przed nami. Mądrzy z Warszawy- nie mówię tu politykach wróżą/li nam jesień powyżej albo poniżej. Nie w normie. A norma to podstawa do przygotowania się do zimy.

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat