ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Depilacja laserowa pod lupą, czyli wszystko co warto wiedzieć o tym zabiegu

Piątek, 16 listopada 2018 3246
Owłosienie u człowieka definiowane jest indywidualnymi właściwościami genetycznymi, u jednych jest ono ledwo widoczne, inni borykają się z nadmiernym owłosieniem na całym ciele. Dotychczas jedynym sposobem jego usunięcia były bolesne depilacje woskiem, lub golenie maszynką jednorazową, które często wywołują podrażnienia i czerwoną wysypkę, jednak odkąd pojawiła się pewna nowatorska i skuteczna metoda trwałej depilacji, natychmiast zdeklasowała pozostałe sposoby, zyskując ogromną popularność. Mowa o depilacji laserowej, która dzięki nowoczesnej technologii i użyciu światła lasera, trwałe usuwa niechciane włosy z wybranej części ciała, nie powodując żadnych podrażnień ani dyskomfortu w trakcie trwania zabiegu. Jeżeli jesteś zainteresowany jak przebiega zabieg, na czym dokładnie polega oraz jakie efekty daje, a przede wszystkim wahasz się nad podjęciem decyzji, ten artykuł jest dla Ciebie!

Na czym polega depilacja laserowa?

 

Ta innowacyjna metoda z zastosowaniem lasera polega na podgrzaniu mieszka włosowego głowicą emitującą światło, by trwale go zniszczyć. Zabieg powtórzony od 4 do 6 razy daje trwały efekt jego usunięcia. Przyłożona do ciała głowica emituje wiązkę światła, oddając tzw. strzał, który wędruje prosto do cebulek włosów. Zabieg wykonuje specjalista kosmetolog, który nie tylko wykona go w sposób profesjonalny, ale również przeprowadzi specjalną konsultację przed samą depilacją, by wytłumaczyć pacjentowi podstawowe zasady postępowanie zarówno przed jak i po zabiegu – unikniemy wówczas niechcianych podrażnień, i zminimalizujemy ryzyko powstania jakichkolwiek skutków ubocznych.

 

Istnieją pewne przeciwwskazania do wykonania zabiegu, np.:

- niektóre choroby skóry,

- łuszczyca,
- przyjmowane leki,
- guzy i nowotwór,
- podrażnienia skóry i otwarte rany.


Ta konsultacja ma właśnie służyć temu, by pacjent zrozumiał dogłębnie zabieg jakiemu ma zamiar się poddać, a przede wszystkim, by specjalista dowiedział się, czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania do wykonania usługi depilacji laserowej.

 

Warto pamiętać, że depilację laserową przeprowadza się w seriach, a poszczególne wizyty odbywają się co około 4 tygodnie. Zabiegi są skuteczne tylko wówczas gdy włos znajduje się w stanie wzrostu, jest to jedna z trzech faz życiowych. Jednocześnie nie wszystkie włosy w okolicy zabiegowej są w tym samym etapie. Dlatego istnieje konieczność kilkukrotnego powtórzenia depilacji – mówi kosmetolog Natalia Munda z Clinica Cosmetologica w Gdyni, gdzie wykonuje się zabiegi depilacji laserowej.

 

Dla kogo jest depilacja laserowa?

 

Zabieg laserowego usuwania owłosienia jest dla każdego dorosłego, bez względu na wiek. Dzięki przeprowadzeniu wstępnej konsultacji będzie można stwierdzić, czy akurat nasz przypadek kwalifikuje się do zabiegu. Rzadko jednak zdarza się, by depilacja nie była możliwa do przeprowadzenia. Z dobrodziejstw lasera korzystają zarówno mężczyźni jak i kobiety, którzy chcą pozbyć się obowiązku codziennej depilacji podstawowymi metodami, lub cierpią na nadmiar owłosienia, który przyczynia się do niskiego poczucia własnej wartości oraz kompleksów.

Laser najlepiej działa na jasnej skórze, gdy włoski są ciemne, dlatego wiele osób korzysta z tej nowatorskiej metody depilacji. Wszelkich dodatkowych informacji oraz odpowiedzi na pytania z pewnością udzieli nam osoba przeprowadzająca konsultację w gabinecie.

 

Depilacja laserowa pach – najczęściej wykonywany zabieg?

 

Pachy to takie newralgiczne miejsce na ciele każdej kobiety, które najczęściej wystawiamy na światło dzienne, w porównaniu z okolicami ud czy bikini, szczególnie latem. Dlatego też codzienna depilacja maszynką jednorazową jest bardzo uciążliwa, a dodatkowo może wywołać podrażnienia. Depilacja laserowa rozwiąże ten problem – delikatna głowica przystosowana do najwrażliwszych miejsc na ciele zniszczy cebulki włosów, które po kilku zabiegach zwyczajnie przestają rosnąć, a pachy pozostają gładkie i bez żadnych podrażnień.

Depilacja laserowa pach jest doskonałym rozwiązaniem zarówno dla kobiet jak i mężczyzn, którzy mają dość plam na koszuli pod pachami porą letnią, bo jak wiadomo, skóra pokryta włosami poci się szybciej.

 

Depilacja laserowa bikini – pożegnaj się z podrażnieniami raz na zawsze!

 

Depilacja okolic intymnych za pomocą maszynek jednorazowych to najczęściej wykonywana rutyna pielęgnacyjna w domu przez kobiety. Niestety skutkuje ona również pojawianiem się bolesnych wrastających włosków oraz czerwonej wysypki, która jest niekomfortowa, a przede wszystkim niezbyt estetyczna. Dzięki depilacji laserowej i kilku jej sesjom, raz na zawsze pożegnasz się z niechcianym owłosieniem z tamtych okolic, a przede wszystkim problem wrastających włosków i wysypki już więcej nie będzie Cię dotyczył. Sam przebieg sesji depilacji laserowej może być delikatnie odczuwalny dla osób o niskim progu bólu ze względu na wrażliwą okolicę jaką jest bikini, jednak nie jest to uciążliwe na tyle, by bać się zabiegu.

 

Depilacja laserowa twarzy – paradoksalnie, również dla kobiet!

 

Problemy hormonalne czy przebyte choroby i zażywane leki mogą sprawić, że u kobiet pojawią się niechciane włosy w nietypowych okolicach ciała, np. twarzy. Sprawia to dużo dyskomfortu i przede wszystkim powoduje kompleksy. Na szczęście depilacja laserowa twarzy jest doskonałym rozwiązaniem na ten problem, ponieważ zaawansowana technologia laserowa pozwala również na działania w obrębie tak delikatnej strefy ciała jaką jest twarz.

Depilacja laserowa twarzy to nowatorskie i przede wszystkim skuteczne rozwiązanie na skutki problemów hormonalnych w postaci włosów na twarzy. Stanie się ona znów gładka i pozbawiona zbędnych włosków na stałe!

 

Depilacja laserowa pleców – rozwiązanie problemu wielu mężczyzn

 

Plecy to miejsce na ciele mężczyzn gdzie najczęściej pojawiają się włosy. Jednym to nie przeszkadza, inni narzekają, szczególnie latem, kiedy wzmożone pocenie się w tych rejonach ciała powoduje ogromny dyskomfort i zawstydzenie, kiedy koszulka z tyłu jest całkowicie przemoczona. Laser poradzi sobie również z tą częścią ciała! Zabieg depilacji laserowej pleców jest równie bezbolesny co całej reszty ciała, choć oczywiste jest, że ze względu na dużą powierzchnię pleców jeden zabieg zajmuje od 1-1,5 godziny, co również jest definiowane w zależności od gęstości i rozłożenia owłosienia na plecach. Jednak panowie korzystający z takiego zabiegu są w przeważającej większości bardzo zadowoleni z usługi, bo tylko ona daje tak naprawdę sto procent pewności, że włosy już nie będą odrastać, a pewność siebie wróci na stałe.

 

Podsumowanie

 

Podsumowując, korzystanie z dobrodziejstw depilacji laserowej jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które mają już dość tradycyjnych metod depilacji, które nie dają trwałych efektów, a ponadto często wywołują stany zapalne i podrażnienia na skórze. Nowatorskie rozwiązanie proponowane obecnie przez większość salonów kosmetycznych w Polsce doskonale poradzi sobie z niechcianym owłosieniem, którego możemy pozbyć się raz na zawsze. Jeżeli nadal mamy wątpliwości co do słuszności naszej decyzji, mamy możliwość odbyć bezpłatną konsultację w dowolnym salonie, która ostatecznie może utwierdzić nas w przekonaniu, że depilacja laserowa da nam dokładnie to, czego oczekujemy. Dzięki licznym testom i badaniom mamy pewność, że światło lasera emitowane przez urządzenie jest jak najbardziej bezpieczne dla zdrowia skóry i całego organizmu, jeżeli zostanie użyte w zgodzie ze specjalnymi wytycznymi. Jednak zdecydowanie warto!


Zainteresował temat?

2

0


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat