Delegacja z ZSP w Szydłowie odwiedziła Holandię

ePiotrkow Poniedziałek, 09 czerwca 20142 1884
Wymiana doświadczeń to skuteczna forma kształcenia, choć nie wszyscy w to wierzą. Uczyć się od innych poprzez obserwację i kopiowanie dobrych wzorów jednak warto...

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Szydłowie stosuje tę zasadę w stosunku do uczniów i nauczycieli. Właśnie dlatego trzyosobowa delegacja nauczycieli z ZSP w Szydłowie odwiedziła Holandię w ramach projektu Leonardo. Prezentowali swoje doświadczenia związane z promocja szkolnictwa zawodowego, ale i dowiedzieli się jak robią to inni.

Holendrzy z Nordwin College zorganizowali także wycieczkę do gospodarstw i firm związanych z rolnictwem i jak przystało na ojczyznę jednośladów, wycieczka była rowerowa. Farmy i firmy, które uczestnicy odwiedzili, to spotkania z holenderskimi pracodawcami. W takich bezpośrednich kontaktach szybciej można się dowiedzieć, czego oczekują od przyszłych pracowników, absolwentów szkół i uczelni.

Na program kulturalny nie zostało zbyt wiele czasu, ale Nordwin College zorganizowało wycieczkę po kanałach Leeuwarden, by choć z tej perspektywy pokazać uczestnikom piękno miasta. Może nie było to ostatnia okazja, bo ZSP w Szydłowie planuje dalszą współpracę z tą szkołą.


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

expiotrkowianin ~expiotrkowianin (Gość)10.06.2014 21:25

Dodam tylko, że komentarz nie był laurką dla dyrektora wzmiankowanej w artykule szkoły. I zastanawiam się tylko - w jakim celu ta cenzura.

20


expiotrkowianin ~expiotrkowianin (Gość)10.06.2014 13:50

Dziękuję moderatorowi za odrzucenie mojego wczorajszego komentarza.

30


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat