Delegacja chińskiej armii w Tomaszowie

ePiotrkow Piątek, 17 października 20145 3584
Brygadę Kawalerii Powietrznej w Tomaszowie Mazowieckim odwiedziła delegacja Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej na czele z generałem broni Jia Xiaovei.

Ładuję galerię...

Delegację na lotnisku 7. dywizjonu lotniczego w Nowym Glinniku powitał szef Sztabu Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych generał dywizji Ireneusz Bartniak wraz z dowódcą 25. BKPow. pułkownikiem doktorem Stanisławem Kaczyńskim, który przedstawił gościom kierowniczą kadrę brygady.

Goście w czasie swojej wizyty w sali tradycji zostali zapoznani przez podpułkownika pilota Zbigniewa Miturę z historią, zadaniami i przeznaczeniem jednostki. Następnie, wizytującym przedstawiono prezentację wyszkolenia żołnierzy 7. batalionu kawalerii powietrznej na torze wysokościowym, elementy walki wręcz oraz zasady bezpiecznego posługiwania się bronią. Wysoki poziom prezentacji działania kawalerzystów był efektem nie tylko szkolenia w kraju, ale także nabytych doświadczeń służby poza granicami kraju w Polskich Kontyngentach Wojskowych
w Iraku czy też Afganistanie.

Pułkownik Kaczyński w czasie swojej prezentacji zapoznał delegację chińską ze strukturą, przeznaczeniem i zadaniami 25. BKPow. oraz przedstawił doświadczenia zdobyte przez żołnierzy w ramach pełnienia służby w Polskich Kontyngentach Wojskowych.

Kolejnym punktem wizyty była prezentacja symulatora lotów śmigłowca W-3 Klaudia, po której zaprezentowano sprzęt i uzbrojenie, jakim dysponują podległe jednostki brygady.

Wizytę Delegacji Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej zakończył uroczysty obiad oraz wymiana podarunków.

 

fot. por. Tomasz Pierzak


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

tee ~tee (Gość)18.10.2014 10:43

"redspider" napisał(a):
Niech żyje Chińska Republika Ludowa! Wreszcie dobry kierunek, a nie lizanie d..y USA. Tomaszów niech będzie przykładem dla antykomunistów z Piotrkowa.

ale po co to wogole te ncyrk ? o co tu chodzi co to dało Polsce? polskiej armii ze paru generalow z chin przyjechalo? to my im wszystko pokazujemy, sprzet, uzbrojenie itp a oni nie sa sojusznikami tak jak usa wiec co ty bredzisz i z czego sie cieszysz? to jakas kpina jest

20


sojusznik ~sojusznik (Gość)18.10.2014 09:09

Chiny są głównym sojusznikiem Rosji. Ta wiadomość w kontekście ostatniej afery szpiegowskiej z rosyjskimi agentami w tle jest zastanawiająca i niepokojąca. Czy taka wizyta i informowanie o jednostce wojskowej, o jej działaniach, zadaniach i wyposażeniu nie jest, aby zdradzaniem tajemnic armii; i to potencjalnemu przeciwnikowi w przyszłej wojnie. I śmieszno i straszno!

20


Imię Imięranga17.10.2014 10:05

Ile pompek zrobi chińczyk w ciągu godziny? 2 do roweru i jedną do opony.
Polska może się poszczycić taką samą ilością generałów co armia chińska. Z tym, że armia chińska posiada 10* więcej żołnierzy.

40


redspider ~redspider (Gość)17.10.2014 09:25

Niech żyje Chińska Republika Ludowa! Wreszcie dobry kierunek, a nie lizanie d..y USA. Tomaszów niech będzie przykładem dla antykomunistów z Piotrkowa.

52


Zanzi ~Zanzi (Gość)17.10.2014 08:47

Cytuję:
Wizytę Delegacji Chińskiej Armii Ludowo-Wyzwoleńczej zakończył uroczysty obiad oraz wymiana podarunków.

10 koszulek "made in China" ;)

40


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat