Decyzją wojewody Straż Miejska połączyła siły z policją

Strefa FMŁódzkie Poniedziałek, 19 października 202052 4772
Straż miejska będzie ściśle współpracować z policjantami w walce z epidemią koronawirusa - tak zadecydował wojewoda łódzki Tobiasz Bocheński. Ma to związek z rosnącą falą nowych przypadków Covid-19 w naszym regionie.
fot. belchatow.pl

Jak informuje Dagmara Zalewska, rzecznik prasowy wojewody łódzkiego, polecenie zostało skierowane do władz Łodzi, Piotrkowa, Bełchatowa, Zgierza, Pabianic oraz Wielunia.

 

Zgodnie z zarządzeniem Wojewody Łódzkiego, straż miejska ponownie przeszła pod nadzór policji. Ma to związek z rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem a także coraz większą liczbą osób kierowanych na kwarantannę. – Chodzi głównie o zadania związane z przeciwdziałaniem COVID-19. Mam tu na myśli chociażby oddelegowanie strażników do wspólnych patroli z funkcjonariuszami policji, kontrole osób pozostających w izolacji domowej czy sprawdzanie przestrzegania obowiązujących obostrzeń – tłumaczy Piotr Barasiński, komendant Straży Miejskiej w Bełchatowie.

 

Najczęściej strażnicy pouczają mieszkańców o obowiązku zasłaniania ust i nosa. Po bloczek mandatowy sięgają dopiero w przypadku notorycznego łamania tego nakazu. – Karanie mandatem traktujemy jako ostateczność. Liczymy na odpowiedzialność mieszkańców i na zrozumienie powagi sytuacji. Bo nasze zdrowie i bezpieczeństwo zależy właśnie od dostosowania się do sanitarnych obostrzeń – podkreśla komendant bełchatowskiej Straży Miejskiej.


Zainteresował temat?

3

2


Komentarze (52)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_gość ~gość_gość (Gość)20.10.2020 10:12

100% osób pijących wodę umiera. Mamy przechlapane.

10


Piotr.Covianin Piotr.Covianinranga19.10.2020 11:32

Na jakiej podstawie prawnej służby będą nakazywały noszenie masek i wystawiły mandaty ?
Bo jak wiadomo obecne przepisy nie nakładają takiego obowiązku.

108


nnn. ~nnn. (Gość)20.10.2020 07:17

A wojsko jakże patriotyczne to Polska jeszcze ma? I pod czyim one są nadzorem? Bo teraz co się dzieje to prawie wojna.

10


A.B. ~A.B. (Gość)19.10.2020 22:09

Nech tera zmaja sie na baczności działkowicze sprzedajace swoje pomidory,ogórki i inne produkty ze swoich działek.Takze parkujacy troszeczke nielegalnie,przez zapomnienie nie beda mogli liczyc na pobłazanie strazy.
A my przy kolejnych wyborach wybierzemy takich radnych,ktorzy zlikwiduja ta niepotrzbne ,obciazajaca budzet miasta strukture a pieniadze damy Policji Państwowej.

20


gość_polo ~gość_polo (Gość)19.10.2020 12:28

A może by tak podjąć rozsądne kroki w kwestiach istotnych, na które póki co możemy mieć wpływ? Jak recesja nas zeżre, to nie będzie problemu z maseczkami, tylko z tym kto ma bułkę na sprzedaż.

80


CoolMen ~CoolMen (Gość)19.10.2020 21:20

Skąd tu na forum tylu mędrców od chorób, prawa i zwykłych anarchistów, którzy zawsze są przeciw wszystkiemu. Ci ludzie kwestionują wszystkie doświadczenia nabyte przez ludzkość i nie przyjmują do wiadomości stwierdzeń naukowców, rozporządzeń władz. Im ciągle trzeba udowadniać, że 2x2 = 4. Gdy będą tonąć to też pytać będą ratującego czy ma uprawnienia do ratowania i czy chwyta go zgodnie z prawem?

32


Kazik ~Kazik (Gość)19.10.2020 10:28

Oni nie walczą z wirusem a ze społeczeństwem maseczki nic nie dają może zaczęli by od lipnych testów kto to badziewie kupił i po co skoro nawet producent zastrzegł ,że nie są one do wykrywania tego wirusa

103


oli ~oli (Gość)19.10.2020 19:11

wymóg jest pisania mandatów przez przełożonych i liczą się słupki(statystyki) i to zdrowię policjantów nie jest ważne i trzymają stołki aby z nich nie spaść.

50


asasasas ~asasasas (Gość)19.10.2020 12:39

Noszenie masek na wolnym powietrzu to nonsens i głupota wysokich lotów. W pomieszczeniach zamkniętych i skupiskach ludzkich na wolnym powietrzu jeszcze jakoś to rozumiem. Ale na jakiej podstawie prawnej ktoś chciałby mnie ukarać. Akt prawny wyższego rzędu uchyla niższego rzędu, nowszy starszy i szczegółowy ogólny. Czyli rozporządzenie nie może uchylić ustawy. Tego uczą na pierwszym roku prawa. W Polsce rządzonej przez PIS jest inaczej. Na dodatek każą policjantom popełniać wykroczenia. Teraz dowiedziałem się, że do grupy przestępczej włączono straż miejską - czyli samorząd.

90


Zakrywaj usta i nos ~Zakrywaj usta i nos (Gość)19.10.2020 12:29

A miało nie być pouczeń. Nie wszyscy stosują się do nakazu noszenia maseczek. I starsi i młodzi. Są też tacy co zasłaniają brodę albo szyję a odkrywają usta i nos. Maseczki chronią przede wszystkim przez infekcją górnych dróg oddechowych a w szczególności przed grypą. Nie słuchajcie jęków przeciwników noszenia maseczek. Nie chcą niech nie noszą tylko niech jak zachorują niech jęczą z bólu że chcą do szpitala.

28


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat