Decyzja rządu uderza w kolejną grupę

ePiotrkow Sobota, 31 października 2020144 11090
Informacja o zamknięciu cmentarzy w Polsce, jaką premier Mateusz Morawiecki ogłosił w piątkowe popołudnie, spotkała się z falą krytyki nie tylko mieszkańców, ale także osób, które zajmują się w okresie święta Wszystkich Świętych sprzedażą zniczy i kwiatów, które mają być symbolem pamięci dla naszych bliskich zmarłych. Sprzedawcy podkreślają, że decyzja o zamknięciu nekropolii została ogłoszona zbyt późno, a straty, jakie w związku z tym przyjdzie im ponieść będą bardzo duże.

Ładuję galerię...

Również osoby sprzedające swoje towary w okolicach piotrkowskich cmentarzy są niezadowolone w związku z postanowieniami rządzących. - Dzisiaj ruch jest wręcz symboliczny. Mieliśmy może dwóch klientów. Byliśmy przygotowani na dużą frekwencję ze strony mieszkańców miasta, a tymczasem mamy totalną pustkę. Na pewno w związku z zamknięciem cmentarzy wiele naszych zapasów magazynowych nie trafi do klientów, bo po prostu ich nie ma. Szczerze mówiąc liczyliśmy się z taką ewentualnością. Również klienci od dwóch tygodni starali się odwiedzać swoich bliskich zmarłych. Sytuacja jest jednak bardzo nietypowa bo w tej chwili powinniśmy mieć duże kolejki kupujących, a tymczasem możemy co najwyżej porządkować swój asortyment - powiedziała jedna z naszych rozmówczyń.

 

Wątpliwości co do piątkowej decyzji ogłoszonej przez premiera mają też mieszkańcy Piotrkowa. - Jeszcze jakieś półtora tygodnia temu rząd zapewniał, że cmentarzy nie zamknie. Najgorsze jest to, że dowiedzieliśmy się o tym, że będą one nieczynne w ostatniej chwili. Ja na szczęście nie kupiłam żywych kwiatów, ale współczuję tym, którzy na ten okres pracowali przez pół roku, a teraz muszą to wszystko wyrzucić. Być może niektórzy pobrali na ten cel kredyty, więc tym bardziej będzie im ciężko - powiedziała nam piotrkowianka, pani Barbara. - Gdyby ta informacja została przekazana wcześniej to ludzie mogliby się z tym oswoić i na wszystko przygotować. Moim zdaniem takie działanie rządzących to idiotyzm. To, że decyzja była zła, widać to było też po wczorajszym ruchu wokół cmentarzy. Zamiast rozłożyć odwiedziny zmarłych na kilka dni, wszyscy ruszyli tłumnie na nekropolie w piątkowe popołudnie i wieczór - stwierdził kolejny mieszkaniec Piotrkowa.

 

Piotrkowianie podkreślają też m.in., że skoro otwarte są markety, to i cmentarze powinny być czynne. Wielu z nich podkreśla, że decyzja o uniemożliwieniu ich odwiedzania, jest uderzeniem w osoby zajmujące się sprzedażą kwiatów i zniczy. Z kolei premier Mateusz Morawiecki poinformował w mediach społecznościowych, że z pomocą przyjdą im państwowe przedsiębiorstwa:

 

 

 


Zainteresował temat?

4

5


Komentarze (144)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_gosc 1 ~gość_gosc 1 (Gość)04.11.2020 10:13

Bardzo dobra decyzja , przynajmniej tyłu pijanych kierowców nie było na ulicach...

00


Kukizowiec ~Kukizowiec (Gość)31.10.2020 17:03

Ludzie to jednak mają siano w głowach zamiast mózgów - pamiętać trzeba cały rok, a nie przez jeden czy da dni na początku listopada. Sytuacja jest jaka jest. Trzeba było przestrzegać obostrzeń, zachowywać dystans i nosić maseczki na nosie a nie pod nim lub na brodzie, to i zachorowań tylu by nie było.

2421


Kazik ~Kazik (Gość)01.11.2020 13:39

Kościoły należało zamknąć bo tam siedlisko zarazy kto kiedy tam posadzki sprząta ławki czy odkurza .Cmentarz miał ludziom zaszkodzić gdzie jest na powietrzu to szczyt głupoty tego rządu taka decyzje ogłosić.Taki występek to próba niszczenia polskości i naszej wiary i tradycji

66


Do narzekaczy ~Do narzekaczy (Gość)02.11.2020 20:46

Nie byłoby lepiej gdyby śladem wielu krajów w Europie, zamknięto wszystko, a ludzie mogą wychodzić z mieszkań tylko po żywność.
Zastanówcie się hipokryci platformowcy i kodziarze

13


gość_yti ~gość_yti (Gość)02.11.2020 17:50

308 limuzyn dla działaczy najlepszej partii. Podobno w województwie też mają dostać? Trzeba naszego Wicemarszałka,z woli krzysztoporskiej a zarazem szefa piotrkowskiego pis zapytać jaką limuzynę może dostać?

62


gość_polak ~gość_polak (Gość)31.10.2020 19:58

Morawiecki zamias zamknac Szumowskiego i Sasina? Zamknol cmentarze

188


niki ~niki (Gość)02.11.2020 13:54

Premier podjął dobrą decyzję! Chryzantemy sprzedaje się w doniczkach a więc można je kupić i zanieść na cmentarz we wtorek. Ważniejsze jest życie i zdrowie ludzi, ale widać nie wszyscy się z tą tezą zgadzają, bo jak widać młodzi zamiast być w szkole wyszli na ulice ze swoimi prowodyrami i wołają aborcji. Dziwny jest ten naród, bo daje się prowadzić jak psy na smyczy i najgorsze jest to, że przez naszych odwiecznych wrogów z za zachodniej granicy.

43


stefan ~stefan (Gość)01.11.2020 10:03

Prośba,jak ktoś dzisiaj bedzie przechodził przez Rynek,niech zrobi kilka kanapek z kiełbasa i ogórkiem dla naszych zmarzniętych milicjantów,siedzą w autach i pilnuja biura smoleńskiego...niech sie posilą.

152


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)01.11.2020 00:22

No to teraz się dowiemy ile można zarobić na zniczach, a można nie mało ....

65


filozof ~filozof (Gość)01.11.2020 10:42

Rozumiem rozgoryczenie, ale wcale nie jest pewne czy poniosą straty, a jeśli tak to czy faktycznie będą tak duże. Rzecz jasna w najgorszej sytuacji są ci którzy mają kwiaty cięte. Te długo nie poleżą i strata murowana.
Cmentarze są zamknięte na 3 dni tylko i mam nadzieję, ze wszyscy rozumieją z jakich powodów. Rekordy zakażeń niech każdemu przemówią do rozsądku.
Po tych 3 dniach będzie można (przynajmniej jak na razie) iść na cmentarz zapalić znicze, położyć kwiaty itd.
Znicze i sztuczne kwiaty nie mają daty ważności. Te doniczkowe jak postoją jeszcze 3 dni też im sie nic nie powinno stać. Więc ludzie nie narzekajcie. Bo czasem mam wrażenie, że najwięcej do powiedzenia mają Grażyny i Janusze co to "wydaly tszysta złoty na znicze, a ta franca Kryśka nawet nie będzie tego widziała a tak my chcieli się przed nią pokazać, że my pożyczke wzieli w Providencie".
Śmieszą mnie osoby, które żądają by rząd zwrócił im pieniądze za znicze i kwiaty. To właśnie są takie Janusze.
A za zmarłych można się pomodlić zawsze i w każdych okolicznościach. I taka modlitwa będzie im milsza niż rząd zniczy i rozmowy nad grobem o d... Maryni, silnikach diesla, przepisach na ciasta, chwaleniu się jak to Karolek zdał do następnej klasy gimnazjum a Ania na wyprzedaży kupiła bluzkę za 20 złotych przecenioną z dziesięciu.
Zastanówcie się ludzie nad samym sobą !!

97


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat