Debatują o kulturze

Strefa FM Czwartek, 17 września 20152 1270
Dziś o 11:00 w Centrum Idei "Ku Demokracji" w Piotrkowie Trybunalskim rozpoczęło się pierwsze w województwie łódzkim forum„+/- Kultura- Forum Instytucji Kultury”.

Ładuję galerię...

- Główne cele spotkania to poszerzenie kompetencji dyrektorów placówek kulturalnych w województwie, a także poznanie ich ze sobą i stworzenie z nich współpracującej grupy - mówi Jacek Lewkowski, wicedyrektor Łódzkiego Domu Kultury. - Takiej inicjatywy, jeśli chodzi o spotkanie dyrektorów instytucji typu miejskie czy gminne ośrodki kultury, jeszcze w naszym województwie nie było. Często dyrektorzy nie znają się osobiście. Postanowiliśmy zebrać ich w jednym miejscu. Pierwszego dnia chcemy udostępnić im materiał merytoryczny i poszerzyć ich kompetencje, ale późniejszy element integracyjny jest równie istotny.


Jak dodał Lewkowski, zarejestrowano 84 uczestników ze 120 instytucji w całym województwie. Patronat nad wydarzeniem objęli marszałek województwa łódzkiego, Łódzki Dom Kultury, Narodowe Centrum Kultury oraz Centrum Idei "Ku Demokracji".

 

Forum zakończy się jutro około 18:00.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

tutaj tutajranga20.09.2015 06:47

Szlachetna misja w czasach, kiedy nie ma bazy. Kultura, jak wiadomo, jest nadbudową.

00


Tereza ~Tereza (Gość)19.09.2015 20:11

A czy ks. Irek w ramach debaty palnie znowu coś odważnie i kontrowersyjnie o pedofilii w kościele? Z ciekawości pytam.

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat