Darmowe leki dla seniorów – nie tak miało być?

Strefa FM Środa, 12 października 201625 5048
Ustawa gwarantująca bezpłatne leki dla seniorów obowiązuje od 1 września. Ale nie tak wyobrażali ją sobie seniorzy, już od momentu wejścia ustawy w życie zaczęły się kontrowersje. Osoby po 75. roku życia narzekają, że na liście leków są te, które i tak kosztowały mało, natomiast najdroższe i najbardziej seniorom potrzebne są płatne.

Z tych leków, z których ja korzystam, nie ma żadnego bezpłatnego. To jest ściema.

 

To są kpiny ze starszych ludzi. Szumne hasła „Leki za darmo”, a tymczasem moje leki kosztują mnie jakieś 240 zł na 4 tygodnie.

 

Chcieliśmy skorzystać, ale powiedziano nam, że nie wszystkie nam przysługują.

 

- to tylko niektóre wypowiedzi emerytów z Piotrkowa.

 

Ponadto ten sam lek, ale w większym opakowaniu nie jest refundowany. Dlaczego?

- Konkretny lek i konkretne opakowanie jest wskazane przez firmę farmaceutyczną jako produkt, który jest refundowany przez Ministerstwo Zdrowia i jest umieszczony na liście refundacyjnej. Jeśli lekarz chce, żeby pacjent, który ma do tego uprawnienia otrzymał jakiś lek jako refundowany, to powinien przede wszystkim wskazać na recepcie liczbę tabletek, poziom odpłatności i dodatkowy kod uprawnień, czyli literkę „S” - mówi Anna Leder, rzecznik prasowy Narodowego Funduszu Zdrowia w Łodzi.


Zainteresował temat?

6

2


Komentarze (25)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Adamo ~Adamo (Gość)12.10.2016 11:55

Ludzie PIS kłamał przez ostatnie 10 lat tysiące razy. To chyba nie dziwne że kłamie nadal. Lepiej pomyslcie o tym przed wyborami, a nie dajecie się nabrać na ich kłamstwa bo ksiądz tak powiedział! Nie twierdzę też że inne partie są święte ale PIS w kłamstwie i obłudzie przebija wszystkich!

63


Witek ~Witek (Gość)12.10.2016 13:49

Wszystkie programy PIS-u i poprzedników to pic na wodę i same obietnice .jak ma być dobrze skoro 500+ dostają Ukraińcy na swoje dzieci a nasze społeczeństwo na obcych będzie charować

73


Kukizowiec ~Kukizowiec (Gość)13.10.2016 08:00

Człowiek uczy się całe życie - nawet na starość. Tak to jest jak się głosuje na socjalistów.

00


Al Bundy ~Al Bundy (Gość)12.10.2016 17:48

Wydymali "seniorów" metodą "na bezpłatne leki"? Uuuuu...
Ludzie lubią obietnice. A gdy przyjdzie rozczarowanie, polecą na nowe obietnice, "bardziej prawdziwe". A rozsądku nadal nie będzie. Dzięki temu możliwe jest dymanie frajerów "do końca świata i jeden dzień dłużej".
Właśnie dzięki takim rozmaitym naiwnym frajerom - i starym, i młodym - od 27 lat nie mamy normalnego rządu, nie mamy wolnego rynku, i w coraz mniejszym zakresie możemy sami o swoim życiu decydować.
Drodzy "Seniorzy" - mimo wszystko - pocieszę Was! I tak macie lepiej, niż młodzi! Serio. Macie emerytury - nawet jeśli są niskie, to są. Młodzi, mimo tego, że składki odprowadzać muszą, emerytur raczej nie zobaczą, a jeśli nawet będą, to będą relatywnie znacznie niższe od Waszych obecnych. W dodatku Wam zostało znacznie mniej lat życia, co oznacza, że znacznie krócej będziecie się zmagać z rzeczywistością, do której swoimi wyborami bezpośrednio przyczyniliście się. Długi zaciągane przez każdą kolejną władzę, ktoś kiedyś będzie musiał spłacić. Jeśli nie pieniędzmi, to własnym życiem i życiowym dorobkiem podczas wojny, którą to niemożliwe do spłacenia zadłużenie w końcu sprowadzi, bo wojna "wyzeruje liczniki".
I jeszcze jedno: wszystkie leki powinny być odpłatne, a płacić za nie powinien kupujący leki! Serio. Właśnie dzięki temu, że istnieje jakaś lista leków refundowanych, to firmy farmaceutyczne zarabiają krocie, a kieszenie ludzi odpowiedzialnych za umieszczenie konkretnych preparatów na takiej liście zapełniają się łapówkami od firm farmaceutycznych.
Tylko w pełni wolny rynek może zapewnić, że leki stanieją. Bo rozmaite firmy farmaceutyczne będą ze sobą konkurować, wypuszczając podobnie działające preparaty (nowe preparaty lub tańsze wersje już istniejących). To tak jak z telefonami komórkowymi - dziś rozmowy są znacznie tańsze, niż 20 lat temu, a najtańsze telefony kosztują mniej, niż najniższa dniówka. To wszystko dzięki konkurencji na rynku, a nie dzięki regulacji urzędników. Leki też mogłyby być o wiele tańsze, bo firmy farmaceutyczne mają "przebitki" sięgające na niektórych wyrobach nawet tysięcy (!) procent. Ale jedynie WOLNA konkurencja może wymusić spadek cen.

123


gosc 123 ~gosc 123 (Gość)12.10.2016 12:35

Ludzie co wam dało PO przez 8 lat swojego rządu a wy sie czepiacie PiS .Dajcie im spokój !

819


Ropucha Ropucharanga12.10.2016 16:11

Seniorzy zapewne plują sobie w brodę że uwierzyli i zagłosowali. Dajmy dzieciorobom po 500 na każde drugie dziecko, podwyżka dla parlamentarzystów- oczywiście, stać rząd na to, a ty Seniorze przysłowiowo "zdechnij", bo nie stać kraju na refundację, albo częściowe pokrycie kosztów leków. I na ich przykładzie- co Państwo Ci da- odbierze po stokroć za kilkadziesiąt lat. Mieszkanko za Gierka młodzi dostali, a na starość nie czeka ich nic dobrego.

94


Antoni ~Antoni (Gość)12.10.2016 15:53

Trzeba poddać się broni elektromagnetycznej Antka wtedy od razu jest lepi!!! niektóre komentarze to potwierdzają!

20


Zanzi ~Zanzi (Gość)12.10.2016 14:54

"Darmowe leki dla seniorów" - toż to zwykłe hasło reklamowe i tak jak wszelkie reklamy, kłamie.

122


sklave sklaveranga12.10.2016 14:18

Przecież tak miało być znowusz elektorat nie słuchał dokładnie tego co obiecywała pani premier i pan prezes. Ten system dopiero się wdraża a więc za lat kilkanaście dla tych co dziś skończyli 75 lat wszystkie leki i wszystkie świadczenia medyczne będą gratis. Gdzie znajdziecie tak troskliwe państwo które tak dba o emerytów? Każden stulatek dostaje ekstra dodatek do emerytury 3000 złotych co miesiąc. Wystarczy tylko dobra wola by dożyć i mamy raj na ziemi. A dla niezadowolonych filmik: Późniejsze mamy emerytury. By ich nie dożyć, rzecz oczywista. Leków z apteki, skrócona lista. Film: Lista leków refundowanych na http://sklave.manifo.com/smieszne-zdjecia lub


70


Kkk ~Kkk (Gość)12.10.2016 12:51

To żarty z biednych starych ludzi. Wstyd dla Pisu na całego

122


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat