Darmowa pomoc prawna w powiecie piotrkowskim

ePiotrkowRegion Wtorek, 05 stycznia 20212 1938
Będzie ją można uzyskać w czterech punktach: Moszczenicy, Trzepnicy, Rozprzy i Sulejowie. Na razie zdalnie.
fot. powiat-piotrkowski.pl

Dwa punkty udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej prowadzone bezpośrednio przez powiat piotrkowski przy współpracy z gminami Moszczenica i Łęki Szlacheckie znajdują się w Moszczenicy przy ul. Piotrkowskiej 13 i w Trzepnicy Kolonia 13A przy szkole podstawowej. Porad w nich udzielać będą adwokaci wytypowani przez Okręgową Radę Adwokacką z Częstochowy i radcowie prawni z Okręgowej Izby Radców Prawnych w Łodzi na podstawie wcześniej podpisanych porozumień z Powiatem Piotrkowskim.

 

Kolejny punkt udzielania nieodpłatnej pomocy prawnej znajduje się w Gminnym Centrum Kultury w Rozprzy przy ul. Kościuszki 6, natomiast punkt świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego znajduje się w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sulejowie przy ul. Milejowskiej 21. Punkty w Rozprzy i w Sulejowie prowadzone są przez Stowarzyszenie na rzecz rozwoju regionu piotrkowskiego EuroAktywni, które zostało wyłonione w drodze otwartego konkursu ofert, a porad w nich udzielają radcowie prawni, aplikant radcowski i doradca obywatelski.

 

- Nieodpłatne punkty pomocy prawnej przysługują osobie uprawnionej, która nie jest w stanie ponieść kosztów takiej pomocy w tym osobie fizycznej prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą (nie zatrudniającej pracowników). Łącznie w powiecie piotrkowskim w 2021 roku funkcjonować będą trzy punkty nieodpłatnej pomocy udzielania porad prawnych i jeden punkt świadczenia nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego – wyjaśnia Ireneusz Czerwiński, sekretarz powiatu.

 

Udzielanie i świadczenie porad do odwołania odbywa się telefonicznie i z wykorzystaniem innych środków porozumiewania się na odległość np. przez telefon, pocztą elektroniczną, przez komunikator internetowy lub w formie wideorozmowy.

 

W celu ustalenia terminu udzielenia porady lub świadczenia poradnictwa obywatelskiego starostwo piotrkowskie prosi o kontakt pod nr tel. 44 732 88 18 lub mailowy poradyprawne@powiat-piotrkowski.pl. 


Zainteresował temat?

0

3


Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość_lp ~gość_lp (Gość)06.01.2021 17:48

W powiecie można, można a u innych nie

10


gość_kk ~gość_kk (Gość)05.01.2021 22:32

Super sprawa

10


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat