Dar serca dla Opoczna z czeskiego... Opočna  

ePiotrkowOpoczno Wtorek, 14 kwietnia 20204 2475
Urzędnicy z Opoczna poinformowali na stronie internetowej tamtejszego magistratu, że przedstawiciele ich miasta partnerskiego z Czech przesłali kilkadziesiąt maseczek do rozdania mieszkańcom w trudnych chwilach pandemii koronawirusa. Czeskim miastem partnerskim Opoczna jest... Opočno.
fot.: UM Opoczno

 

Pracownicy Urzędu Miasta w polskim Opocznie, podziękowali burmistrz Śàrce Škrabalovej oraz mieszkańcom partnerskiego miasta za ten dar serca. Maseczki zostaną przekazane do Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Opocznie.

 

Urzędnicy z Opoczna opublikowali także list, jaki burmistrz Šárka Škrabalová przesłała wraz z maseczkami:


Szanowny Panie burmistrzu, przyjaciele,
cały świat jest teraz dotknięty pandemią, która głęboko dotknęła nas i nasze życie. Staramy się w Republice Czeskiej walczyć z tą sytuacją jak potrafimy, ale obawiamy się, że jesteśmy dopiero na początku. Przed nami jeszcze długa droga. 

Pamiętamy również o was. Śledzimy sytuację na całym świecie i oczywiście, tym bardziej w Polsce, gdzie mamy was, swoich przyjaciół. Jesteście częścią naszego życia i jeśli możemy pomóc, chętnie to zrobimy. Doceniamy waszą przyjaźń. 

W ten sposób chcielibyśmy wam zaoferować to, co jest obecnie częścią naszego codziennego życia. Są to maseczki, które są dla nas obowiązkowe i uważamy, że pomagają spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa. Motto naszego kraju brzmi: „Moja maseczka chroni ciebie, twoja maseczka chroni mnie”. Proszę przyjmijcie tę symboliczną pomoc od nas jako wspomnienie o was w tym szczególnym czasie. Maseczki są ręcznie szyte przez mieszkańców Opočna, którzy szyją je za darmo dla wszystkich, którzy ich potrzebują. Dlatego wysyłamy je do was i wierzymy, że nie tylko Was ochronią, ale także pocieszą. 

Mam nadzieję i wierzę, że wkrótce będziemy mogli spotkać się osobiście i po prostu powspominać obecną sytuację. 

Z pewnością damy radę, jesteśmy w tym razem.

 

tłum. Marie Baranová

 


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (4)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)14.04.2020 20:19

Derek jest mega super gośc,śmię piwiedzieć że jest najlepszy.

10


wirek ~wirek (Gość)14.04.2020 17:07

j@j@ se ktoś zrobił (data), a wy na poważnie.

20


gość ~gość (Gość)14.04.2020 11:28

Darek jest w porządku.

50


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat