Dalszy ciąg sprawy 13-latka, który wypluł hostię. Księża mogą stanąć przed sądem

ePiotrkowBełchatów Niedziela, 05 stycznia 202068 9621
Przedstawiciele Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych postanowili złożyć zażalenie na postanowienie prokuratury o odmowie wszczęcia śledztwa przeciwko duchownym z Bełchatowa, którzy zatrzymali chłopca po wypluciu przez niego hostii do czasu przybycia policjantów. Na profilu facebookowym organizacji czytamy też, że księża zamknęli nastolatka w małym pomieszczeniu i doprowadzili go do płaczu. Sąd ma ponadto ocenić czy policjanci, którzy interweniowali przy tej sprawie, również nie powinni ponieść kary.
fot.: pixabay.com

Na Facebooku czytamy ponadto dlaczego przedstawiciele OMZRiK zdecydowali się podjąć taki krok. Nie podoba się im dotychczasowa praca urzędników:

 

Prokurator uznał, że nie ma nic złego w bezpodstawnym wzywaniu policji, bo zrobili to księża katoliccy, którym wydawało się, że gdzieś kiedyś w przyszłości może dojść do przestępstwa.

Naturalnie prokuratura uznała również, że w zabraniu do radiowozu dziecka przez policjantów i przetrzymywaniu go tam przez pół godziny również nie ma nic złego.

Dodajmy, że chłopiec, który został najpierw uwięziony przez księży, a potem przez policjantów, nie zrobił nic złego, nie popełnił przestępstwa ani wykroczenia.

Jedyną "winą" dziecka było to, że nie posłuchało księdza, który kazał mu przełknąć pokarm i zmuszał do określonego zachowania.
Fakt, że dziecko trzy razy próbowało uciec swoim oprawcom i było łapane jak zwierzę w trakcie polowania, umknął śledczym.

 

W związku z powyższym, członkowie ośrodka twierdzą, że występuje tu uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa, a w związku z tym chcą by temat został podjęty przez pracowników Sądu Rejonowego w Bełchatowie.


Zainteresował temat?

10

5


Komentarze (68)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)06.01.2020 09:54

Nie chodzę do cerkwi na msze, bo nie mam ochoty, do kościoła jak ktoś nie chce też niech nie chodzi... A tutaj żartów mu się zachciało...

67


katolik ~katolik (Gość)06.01.2020 09:44

czy ktoś zmuszał tego gagatka do pójścia do kościoła ? jeżeli już poszedł ma się zachowywać zgodnie z przyjętymi normami ,jestem katolikiem i jest to obraza dla takich lidzi jak ja ,pozostaje pytanie gdzie byli rodzice i jakie wychowanie z domu wyniósł ?

87


gość ~gość (Gość)05.01.2020 22:01

Ciekawe kto namówił tego chłopaka do takiego zachowania?

1215


obywatelka ~obywatelka (Gość)06.01.2020 07:40

Tak wygląda Polska ,Katolicka.

73


gość ~gość (Gość)05.01.2020 22:21

Czytam i nie wierzę. Czy ja żyję w XXIw czy w średniowieczu ??

199


myślący katolik ~myślący katolik (Gość)06.01.2020 00:20

OMZR i K - jeśli przegracie w polskich sądach, to do Strasburga. Nie odpuszczajcie.

84


gość ~gość (Gość)06.01.2020 00:06

Ludzie kochani czy wy wszyscy nie macie innych problemów. Jak ta czarna stonka dobiera się do dzieci to nikomu nie przeszkadza chodzi bezkarny ???????? policja jakie przeztępstwo wytropiła. Należą się tej władzy nagrody pieniężne ????????????????????????

63


misiek ~misiek (Gość)05.01.2020 21:48

tak wygląda demokracja - kowalski za bezpodstawne wezwanie policji dostanie mandat ale jak zrobi to ksiądz to nic się nie stało; kowalski zamknie siłą obce dziecko w pokoju to w najlepszym wypadku dostanie zawiasy, a tu jeszcze brakowało żeby bili księżom brawo. cudownie

1611


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat