Dalszy ciąg sprawy 13-latka, który wypluł hostię. Księża mogą stanąć przed sądem

ePiotrkowBełchatów Niedziela, 05 stycznia 202068 9620
Przedstawiciele Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych postanowili złożyć zażalenie na postanowienie prokuratury o odmowie wszczęcia śledztwa przeciwko duchownym z Bełchatowa, którzy zatrzymali chłopca po wypluciu przez niego hostii do czasu przybycia policjantów. Na profilu facebookowym organizacji czytamy też, że księża zamknęli nastolatka w małym pomieszczeniu i doprowadzili go do płaczu. Sąd ma ponadto ocenić czy policjanci, którzy interweniowali przy tej sprawie, również nie powinni ponieść kary.
fot.: pixabay.com

Na Facebooku czytamy ponadto dlaczego przedstawiciele OMZRiK zdecydowali się podjąć taki krok. Nie podoba się im dotychczasowa praca urzędników:

 

Prokurator uznał, że nie ma nic złego w bezpodstawnym wzywaniu policji, bo zrobili to księża katoliccy, którym wydawało się, że gdzieś kiedyś w przyszłości może dojść do przestępstwa.

Naturalnie prokuratura uznała również, że w zabraniu do radiowozu dziecka przez policjantów i przetrzymywaniu go tam przez pół godziny również nie ma nic złego.

Dodajmy, że chłopiec, który został najpierw uwięziony przez księży, a potem przez policjantów, nie zrobił nic złego, nie popełnił przestępstwa ani wykroczenia.

Jedyną "winą" dziecka było to, że nie posłuchało księdza, który kazał mu przełknąć pokarm i zmuszał do określonego zachowania.
Fakt, że dziecko trzy razy próbowało uciec swoim oprawcom i było łapane jak zwierzę w trakcie polowania, umknął śledczym.

 

W związku z powyższym, członkowie ośrodka twierdzą, że występuje tu uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa, a w związku z tym chcą by temat został podjęty przez pracowników Sądu Rejonowego w Bełchatowie.


Zainteresował temat?

10

5


Komentarze (68)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

edolek ~edolek (Gość)05.01.2020 21:48

To po co poszedł do kościoła ? Podokazywać , powygłupiać się ?
Ksiądz go dogonił wcisną mu na siłę i kazał mu zjeść ?

1727


gość ~gość (Gość)06.01.2020 15:03

Ten Ośrodek swoim wystąpieniem się kompromituje. Przecież nikt nie zmuszał tego chłopaka do pójścia do kościoła, a jak już był w kościele nie musiał iść do komunii. Myślał, że może sobie zrobić psikusa wszystkim. Wyplucie hostii miało na celu uzycie jej później w inny sposób, niezgodny z zasadami wiary. A teraz wielki płacz bo dziecko było zmuszane. Nie nie było. Świadomie próbował dokonac profanacji więc niech nie dziwi się, że reakcja była taka a nie inna.
Nazywanie w tym momencie księży "oprawcami" jest wysoce niestosowne i świadczy o ksenofobii ludzi z ośrodka walczącego...z ksenofobią. Rozumiem, że powinno grzecznie poprosić, żeby usiadł na ławce a on by to zrobił ? Gówniak chciał uciec, więc został zatrzymany. Co w tym dziwnego. Nazywa się to inaczej obywatelskim zatrzymaniem. Sam próbował dokonać niecnego czynu a teraz wielka ofiara się z niego robi.

75


gość ~gość (Gość)06.01.2020 12:03

Rasistowskie i ksenofobiczne było zachowanie tego chłopca, ta organizacja tego nie widzi?

1011


gość ~gość (Gość)06.01.2020 11:04

Wiecie, co by było, gdyby analogiczna sytuacja miała miejsce w meczecie? Postarajcie się to sobie uzmysłowić. Właściwie "ikropka". Kiedy tu się skończy propaganda antykościelna?

78


gość ~gość (Gość)06.01.2020 12:42

Jezeli ktos przystepuje do komunii SWIETEJ to jest zobowiazany do okreslonych zachowan. Mlody zostal pouczony przed Pierwsza Komunia i wiedzial co ma robic.Komunia Swieta nie jest ogolnodostepna i dla kazdego,lecz pod pewnymi warunkami. Chyba ze wikary z proboszczem spod choru go wyciagneli i na sile wepchneli my komunikant.

64


gość ~gość (Gość)06.01.2020 10:24

Wszystko tym darmozjadom wolno do polityki się wpie... podatków nie płacą...i jeszcze im źle

159


gość 7 ~gość 7 (Gość)06.01.2020 10:55

A może ksiądz miał brudne ręce i brud pod paznokciami. Dziecku miało prawo się cofnąć na taki widok.

1310


gość ~gość (Gość)06.01.2020 10:06

50ty odszkodowania dla rodziny

66


gość 6 ~gość 6 (Gość)06.01.2020 10:51

Najlepiej przywrócić świętą inkwizycję, czarownice palić na stosie, szkoły tylko przykościelne z wiedzą że ziemia jest płaska i niosą ją słonie.

87


gość ~gość (Gość)06.01.2020 10:29

No nie można nic zrobić bo co rydzyk powie.. Jeszcze się puści na tv coś co zaszkodzi władzy.
Chłopak nie powinien brać hostii jeśli nie miał zamiaru jej zjeść ale nie można go zamykać.

61


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat