Dalszy ciąg sprawy 13-latka, który wypluł hostię. Księża mogą stanąć przed sądem

ePiotrkowBełchatów Niedziela, 05 stycznia 202068 9619
Przedstawiciele Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych postanowili złożyć zażalenie na postanowienie prokuratury o odmowie wszczęcia śledztwa przeciwko duchownym z Bełchatowa, którzy zatrzymali chłopca po wypluciu przez niego hostii do czasu przybycia policjantów. Na profilu facebookowym organizacji czytamy też, że księża zamknęli nastolatka w małym pomieszczeniu i doprowadzili go do płaczu. Sąd ma ponadto ocenić czy policjanci, którzy interweniowali przy tej sprawie, również nie powinni ponieść kary.
fot.: pixabay.com

Na Facebooku czytamy ponadto dlaczego przedstawiciele OMZRiK zdecydowali się podjąć taki krok. Nie podoba się im dotychczasowa praca urzędników:

 

Prokurator uznał, że nie ma nic złego w bezpodstawnym wzywaniu policji, bo zrobili to księża katoliccy, którym wydawało się, że gdzieś kiedyś w przyszłości może dojść do przestępstwa.

Naturalnie prokuratura uznała również, że w zabraniu do radiowozu dziecka przez policjantów i przetrzymywaniu go tam przez pół godziny również nie ma nic złego.

Dodajmy, że chłopiec, który został najpierw uwięziony przez księży, a potem przez policjantów, nie zrobił nic złego, nie popełnił przestępstwa ani wykroczenia.

Jedyną "winą" dziecka było to, że nie posłuchało księdza, który kazał mu przełknąć pokarm i zmuszał do określonego zachowania.
Fakt, że dziecko trzy razy próbowało uciec swoim oprawcom i było łapane jak zwierzę w trakcie polowania, umknął śledczym.

 

W związku z powyższym, członkowie ośrodka twierdzą, że występuje tu uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa, a w związku z tym chcą by temat został podjęty przez pracowników Sądu Rejonowego w Bełchatowie.


Zainteresował temat?

10

5


Komentarze (68)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

old man ~old man (Gość)07.01.2020 12:54

Za moich czasów za coś takiego wpierdziel od ojca i matki nauczyłby młodego cwaniakowania wśród koleżków, Teraz pewnie nawet komentarz nie zostanie umieszczony. Smutne to.

96


Nutka ironii ~Nutka ironii (Gość)06.01.2020 20:33

Jak się powie złe słowo o paradzie gejów i lesbijek, to jest wielkie halo że dyskryminacja i średniowieczne podejście... ale jak ktoś opluwa się katolików za to że bronią swojej wiary, to wtedy wszystko OK...jakieś chore to wszystko zaczyna się robić...

185


hgvjh ~hgvjh (Gość)06.01.2020 15:38

wszyscy pisza na chlopaka a czy ktos z was zapytal sie go jaki byl powod takiego zachowania??? dlaczego duchowni nie potrafili wyjasnic tego miedzy młodym a soba? dlaczego go zamkneli i wezwali policje? czy policja jest od rozwiazywania takich problemow?

189


gość ~gość (Gość)05.01.2020 20:00

Księża na księżyc!

3022


gość 5 ~gość 5 (Gość)06.01.2020 10:46

Też miałem podobną sytuację a powodem było zachłyśnięcie. Jako dorosły jakoś sobie poradziłem ale dziecko mogło tak zareagować. Księża nie powinni tak się zachować i powinnie ponieś karę za swoje grzechy.

1011


gość ~gość (Gość)07.01.2020 02:59

Moherowe berety powinny sie wstydzic za to co wygadują

26


gość ~gość (Gość)06.01.2020 18:50

I niech staną przed sądem. To wszystko staje się chore. Jaki paragraf za taki czyn. To jest śmiech poprostu co oni wyprawiają myślą że są panami wszystkiego i wszystkich. Kościół zszedł z drogi jaką powinien iść i sam odepchnie od siebie ludzi.

1312


gość ~gość (Gość)06.01.2020 18:40

Drodzy przedslawicieli OMZRiK nie wypowiadajcie słów których znaczenia nie jesteście w stanie zrozumieć.Chyba brakuje III wojny światowej abyście poięli znaczenie co znaczą słowa: "oprawca" czy też "uwięziony".

1210


cwaniak z  lgbt miejskiej gazowni ~cwaniak z lgbt miejskiej gazowni (Gość)06.01.2020 17:16

ludzie czy nie ma wazniejszych spraw w tym kraju?

66


Jestem katolikiem i nie obrażajcie mnie ~Jestem katolikiem i nie obrażajcie mnie (Gość)06.01.2020 16:03

W tej sprawie powinno się zamknąć możliwość komentowania. Jak można tak opluwać Kościół i księży katolickich. Kościół to wierni. Oburza mnie postawa ateistów i wszelkiej maści bluźniercom. Esencją satanizmu nie jest wiara w szatana, ale negacja Boga. Ci wszyscy co komentują w sposób pełen nienawiści do Kościoła, to ludzie są chorzy z nienawiści do katolicyzmu. A ten Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych powinien zostać rozwiązany postanowieniem Sądu bowiem godzi w ludzi wierzących w Boga.

1317


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat